Kategorie

Ingredience

Produkty

Arganový olej*

Argania spinosa kernel oil

Arganový olej*

* Z organického zemědělství.

Stručná historie:

Jedná se o rostlinný olej, který pochází z plodů Argánie trnité. Největší zvláštností je jistě fakt, že tento keř roste pouze v jihozápadní části Maroka. Původní domorodci pomocí dlouhých tyčí shazují plody na zem a jejich ženy následně vytloukají olej z plodů.

Arganový olej a složení:

Je složen z 20% nasycených a 80% nenasycených mastných kyselin.

Mastné kyseliny

  • kyselina stearová,
  • kyselina linolenová (blahodárné účinky a pomáhá při odbourávání tukových zásob, snižuje hladinu cholesterolu, antioxidační a kosmetické účinky),
  • kyselina olejová.

 

Všechny tyto tři kyseliny jsou důležité pro udržení fyziologický funkcí, bohužel si je naše tělo musí vytvářet samo a to pomocí stravy. Posilujeme tím především funkci jater, cév, lymfatický a nervový systém atd.

Karoteidy

  • neboli přírodní antioxidanty (pomáhají snižovat riziko rakoviny či škodlivý cholesterol).

 

Steroly

  • přírodní organická sloučenina, tělo si je vyrábí a následně skladuje v mozku, játrech. Jedná se o nejhojnější zdroj buněčného kyslíku.

 

A TOCOPHEROL – jedná se o látku, která je velmi bohatá na Vitamín E.

Arganový olej a pleť: 

Má silný antioxidační efekt (anti – aging), díky obsahu vitamínu E a skvalenu – je  proto velmi vhodný na stárnoucí pleť. Po nanesení Arganového oleje – hebká sametová pleť.  Snižuje tvorbu kožního mazu a první příznaky jsou viditelné již po 14 dnech.

Především je tedy vhodný pro ten typ pokožky, která trpí ekzémy, akné, lupenkou či pleť je celkově podrážděná a trpí záněty.

Tento rostlinný olej neucpává póry a dokonale se spojí s lipidovým pláštěm pokožky, protože je tvořen hlavně mastnými kyselinami.

Arganový olej a vlasy:

Arganový olej má blahodárné účinky a výrazně přispívá k celkové hydrataci, zároveň navrací vlasům přirozený lesk. Jistě jeho silné účinky ocení ti, kteří bojují s lámáním vlasům nebo s roztřepenými konečky.

Může být používán jako kondicionér, který pomáhá předcházet krepatění a létání vlasů.

Zajímavost:

Hojně se využívá i pro problematickou vlasovou pokožku, především v případě ekzémů, akné či sluneční popáleniny. Jsou dva druhy  a to kosmetický a potravinářský, oba se od sebe výrazně liší a to především zabarvením, vůní a celkovým obsahem účinných látek.

V neposlední řadě bych ráda zmínila, že síla Arganového oleje, není jen v kosmetickém průmyslu, ale také VÝRAZNĚ BOJUJE PROTI VYSOKÉMU CHOLESTEROLU (SNIŽUJE HODNOTY ŠPATNÉHO LDL CHOLESTEROLU), CHRÁNÍ PŘED KARDIOVASKULÁRNÍMI CHOROBAMI A NEBO SNIŽUJE OBSAH CUKRU V KRVI.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.