Kategorie

Ingredience

Produkty

Avokádový olej*

Persea Gratissima Oil*

Avokádový olej*

* Z organického zemědělství.

Stručná historie:

Avokádový olej vzniká lisováním kaše, která vzniká z rozemletých plodů Avokáda. Samotný plod znali již Indiáni, pro které byla tato úžasná rostlina, hlavní potravinou v jejich jídelníčku.

V současnosti se Avokáda pěstují spíše v teplých krajinách po všech kontinentech, nejčastěji tedy v Africe, Izraeli, Španělsku či v USA.

Složení:

Obsahuje řadu zázračných přírodních léčiv, jako je:

  • Kyselina Olejová  jedná se o mononasycenou omegu 9, čili mastnou kyselinu, která se až ze 70% vyskytuje v avokádovém plodu. Když jí máme v těle dostatečné množství, dokáže snížit záněty a také předchází rakovině.
  • Lecitin  mluvíme o přírodní látce, která se skládá z kyseliny Fosforečné, dále glycerolu či mastných kyselin. Lecitin výrazně pomáhá ke snižování hladiny cholesterolu.

 

Dále obsahuje řadu vitamínu: vitamín K, E, C, B5, A a kyselinu Listovou.

Co se týče minerálů, asi nejdůležitější zdroj v Avokádovém oleji je draslík, hořčík, mangan nebo železo.

Avokádový olej a plet:

Je určený pro všechny typy pleti. Ideální pro suchou, ochablou a celkově povadlou pleť, které navrací zpět její elasticitu. Olej má anti-agingové účinky a je výborný na jizvy. Díky vysokému obsahuje sterolinů pokožku změkčuje a zvlhčuje její horní vrstvu. Zklidňuje svědění kůže, hojí popraskanou a suchou pokožku, hydratuje, chrání proti ultrafialovému záření a před poškozením kůže. Okolo očí vyhlazuje menší vrásky a to díky jeho vlastnostem zvýšit kolagen v pokožce.

V případě, že nás trápí kožní problémy typu: Lupénka, neurodermatidu či pleť utrpěla spáleninu nebo je zanícená, síla oleje je zde blahodárná.

Cenná rada je určitě pro ty, kteří trpí aknózní či mastnou pletí, zde by se měl Avokádový olej používat pouze, když je ohřátý, v žádném případě ne, když je horký. V neposlední řadě pleť silně hydratuje, má antialergické účinky.

Avokádový olej a vlasy:

Vlasy jsou po použití hloubkově vyživené, posílené, zářivé a lesklé. V případě nanesení oleje na pokožku hlavy (popř. jemná masáž) se brzy můžete těšit na daleko hustší vlasy. Masáží dochází ke stimulaci oběhu krve, tím pádem se živiny, které Avokádový olej obsahuje, dostanou hlouběji do pokožky. Některé vědecké studie, také apelují na to, že je to záchrana proti padání vlasů či objevujícím se lupům.

Zajímavost:

Má přirozený SPF faktor, který je mezi 2 až 4.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.