Kategorie

Ingredience

Produkty

Avokádový olej*

Persea Gratissima Oil*

Avokádový olej*

* Z organického zemědělství.

Stručná historie:

Avokádový olej vzniká lisováním kaše, která vzniká z rozemletých plodů Avokáda. Samotný plod znali již Indiáni, pro které byla tato úžasná rostlina, hlavní potravinou v jejich jídelníčku.

V současnosti se Avokáda pěstují spíše v teplých krajinách po všech kontinentech, nejčastěji tedy v Africe, Izraeli, Španělsku či v USA.

Složení:

Obsahuje řadu zázračných přírodních léčiv, jako je:

  • Kyselina Olejová  jedná se o mononasycenou omegu 9, čili mastnou kyselinu, která se až ze 70% vyskytuje v avokádovém plodu. Když jí máme v těle dostatečné množství, dokáže snížit záněty a také předchází rakovině.
  • Lecitin  mluvíme o přírodní látce, která se skládá z kyseliny Fosforečné, dále glycerolu či mastných kyselin. Lecitin výrazně pomáhá ke snižování hladiny cholesterolu.

 

Dále obsahuje řadu vitamínu: vitamín K, E, C, B5, A a kyselinu Listovou.

Co se týče minerálů, asi nejdůležitější zdroj v Avokádovém oleji je draslík, hořčík, mangan nebo železo.

Avokádový olej a plet:

Je určený pro všechny typy pleti. Ideální pro suchou, ochablou a celkově povadlou pleť, které navrací zpět její elasticitu. Olej má anti-agingové účinky a je výborný na jizvy. Díky vysokému obsahuje sterolinů pokožku změkčuje a zvlhčuje její horní vrstvu. Zklidňuje svědění kůže, hojí popraskanou a suchou pokožku, hydratuje, chrání proti ultrafialovému záření a před poškozením kůže. Okolo očí vyhlazuje menší vrásky a to díky jeho vlastnostem zvýšit kolagen v pokožce.

V případě, že nás trápí kožní problémy typu: Lupénka, neurodermatidu či pleť utrpěla spáleninu nebo je zanícená, síla oleje je zde blahodárná.

Cenná rada je určitě pro ty, kteří trpí aknózní či mastnou pletí, zde by se měl Avokádový olej používat pouze, když je ohřátý, v žádném případě ne, když je horký. V neposlední řadě pleť silně hydratuje, má antialergické účinky.

Avokádový olej a vlasy:

Vlasy jsou po použití hloubkově vyživené, posílené, zářivé a lesklé. V případě nanesení oleje na pokožku hlavy (popř. jemná masáž) se brzy můžete těšit na daleko hustší vlasy. Masáží dochází ke stimulaci oběhu krve, tím pádem se živiny, které Avokádový olej obsahuje, dostanou hlouběji do pokožky. Některé vědecké studie, také apelují na to, že je to záchrana proti padání vlasů či objevujícím se lupům.

Zajímavost:

Má přirozený SPF faktor, který je mezi 2 až 4.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.