Kategorie

Ingredience

Produkty

Bambucké máslo*

Butyrospermum Parkii Butter*

Bambucké máslo*

* Z organického zemědělství.

Stručná historie:

Jedná se v podstatě o tuk, který se získává velmi šetrnou formou z ořechů ze stromů pocházejících z Afriky. Zajímavostí je, že máslo vyrábí jen ženy a to ručně. Jedná se o žluto-bílou beztvarou hmotu, která je velmi mastná.

Jak Bambucké máslo vznikne? Nejprve se sesbírají spadané ořechy, ze kterých se odstraní zelená slupka. Ořech je ale stále obalen skořápkou, aby se dala lehce rozbít, dají se vařit do vroucí vody a poté se suší na platech při slunečním záření.

Složení:

Obsahuje řadu prospěšných vitamínů A, E, kyselinu Skořicovou a mastné kyseliny. Má anti-aging účinek (pozn. Protistárnoucí), ty mají za následek alfa-amyrin a lupeol, který je v Bambuckém másle obsažený, pleť si vytváří více kolagenu, po jeho nanesení.

Bambucké máslo a pleť:

Je vhodné pro všechny typy pleti a nejvíce pro ty, kteří trpí citlivostí. Po nanesení Bambuckého másla, pleť je vyživená a následně uzamkne přirozenou vlhkost. I když je jeho konzistence velmi mastná, v žádném případě pleť a póry neucpává. Můžeme ho namazat nejen na obličej, ale jedná se komplexní využití na celé tělo.

Bambucké máslo a vlasy:

Nejvíce se používá na rozlétané konečky, které se po aplikaci krásně usadí. Je pomocníkem pro suché, roztřepené či silně zničené vlasy. Pomáhá i proti lupům a dodá vlasům přirozený a zdravý vzhled.

Zajímavost:

Stejně jako Arganový olej má ochranný SPF faktor a to 3 a 4.

TIP:

Bambucké máslo bychom měli používat na vlhkou pleť, ideální je to tedy po koupeli.

Produkty obsahující Bambucké máslo*

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.