Kategorie

Ingredience

Produkty

Bambucké máslo*

Butyrospermum Parkii Butter*

Bambucké máslo*

* Z organického zemědělství.

Stručná historie:

Jedná se v podstatě o tuk, který se získává velmi šetrnou formou z ořechů ze stromů pocházejících z Afriky. Zajímavostí je, že máslo vyrábí jen ženy a to ručně. Jedná se o žluto-bílou beztvarou hmotu, která je velmi mastná.

Jak Bambucké máslo vznikne? Nejprve se sesbírají spadané ořechy, ze kterých se odstraní zelená slupka. Ořech je ale stále obalen skořápkou, aby se dala lehce rozbít, dají se vařit do vroucí vody a poté se suší na platech při slunečním záření.

Složení:

Obsahuje řadu prospěšných vitamínů A, E, kyselinu Skořicovou a mastné kyseliny. Má anti-aging účinek (pozn. Protistárnoucí), ty mají za následek alfa-amyrin a lupeol, který je v Bambuckém másle obsažený, pleť si vytváří více kolagenu, po jeho nanesení.

Bambucké máslo a pleť:

Je vhodné pro všechny typy pleti a nejvíce pro ty, kteří trpí citlivostí. Po nanesení Bambuckého másla, pleť je vyživená a následně uzamkne přirozenou vlhkost. I když je jeho konzistence velmi mastná, v žádném případě pleť a póry neucpává. Můžeme ho namazat nejen na obličej, ale jedná se komplexní využití na celé tělo.

Bambucké máslo a vlasy:

Nejvíce se používá na rozlétané konečky, které se po aplikaci krásně usadí. Je pomocníkem pro suché, roztřepené či silně zničené vlasy. Pomáhá i proti lupům a dodá vlasům přirozený a zdravý vzhled.

Zajímavost:

Stejně jako Arganový olej má ochranný SPF faktor a to 3 a 4.

TIP:

Bambucké máslo bychom měli používat na vlhkou pleť, ideální je to tedy po koupeli.

Produkty obsahující Bambucké máslo*

Kam pokračovat ve čtení

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Anti-age ošetření se 100% čistým šípkovým olejem a kyselinou hyaluronovou je skutečným zážitkem a potěšením pro pleť, tělo i smysly. Vlastnosti šípkového oleje jsou fascinující a prospěšné nejen pro pleť zralou, suchou, která potřebuje zpevnit a vyhladit, ale také pro pleť problematickou, kterou trápí např. jizvy po akné, strie a narušená pokožka. Objevte novou řadu BIOPROTETTIVA a dopřejte své pleti extra péči a regeneraci.

Fascinující síla šnečího extraktu

Fascinující síla šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí, které nám příroda respektive šneček nabízí: bohatá na aktivní látky, je nepochybně účinným prvkem pro řešení různých typů problémů ovlivňujících naši pokožku. Jeho využití je široké a rozhodně není určen jen pro pleť unavenou, povadlou, která potřebuje zpevnit a vyhladit. Výborně se osvědčil pro pleť trpící akné i jinými nedokonalostmi. Řada LOOM je unikátní nejen kvalitou a množstvím daného extraktu, ale i metodou získávání a samotným chovem šnečků. Co umí? Pro koho je vhodná? Co dokáže s naší pletí? Čtěte v našem článku.

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Pravidelná domácí kosmetická péče je prevencí a investicí do budoucna a jde ruku v ruce s pravidelnou návštěvou kosmetického salónu. Jedno bez druhého nefunguje. Je důležité se o pleť pravidelně starat. Pusťte se do domácího kosmetického ošetření, ukážeme Vám, jak na to a poradíme i jak na domácí masáž obličeje. Výsledky Vás překvapí.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.