Kategorie

Ingredience

Produkty

Bentonitový jíl

Bentonite

Bentonitový jíl

Stručná historie:

Jedná se o vzácný jíl, někdy se můžeme setkat i s názvem „Aztécká hlína“, který pochází ze Spojených států amerických. Jeho stáří se odhaduje na 150 milionů let. Dříve byl vynikajícím pomocníkem přírodních léčitelů a využívali ho především původní obyvatelé Ameriky.

Bentonitový jíl se skládá ze starého sopečného popela. Jeho jméno pochází z největšího známého ložiska bentonitového jílu nacházející se ve Fort Bentonu v Montaně. Má šedo-krémovou barvu, je bez zápachu s příjemně měkkou, velmi jemnou konzistencí.

Bentonitový jíl a složení:

Obsahuje vysoký podíl sodíkového bentonitu, což je hornina a navíc obsahuje vápníkový bentonit. Dodnes se nejvíce těží v Utahu a to jen těmi nejmodernějšími metodami. Je pravidelně analyzován a kontrolován pro jeho  kvalitu a čistotu. Nás jistě bude nejvíce zajímat dva druhy a to Sodný bentonitový jíl a vápnitý bentonitový jíl.

Hlavní rozdíl mezi oběma těmito druhy je následující. Sodný bentonitový jíl je nejlepší pro detoxikační účely, v případě vápnitého bentonitového jílu, ten se využívá v tom případě, pokud chceme tělu dodat minerální látky, nejvíce tedy vápník či křemen.

Léčivé a kosmetické účinky:

Na rozdíl od některých jiných jílů neznečišťuje a je snadné s ním pracovat v receptech pro krásu a i jako s přírodním lékem.

Léčivé jíly jako bentonit mají vysokou koncentraci minerálů včetně oxidu křemičitého, vápníku, hořčíku, sodíku, železa a draslíku. Také absorbuje a odstraňuje toxiny, těžké kovy, nečistoty a chemikálie. Z tohoto důvodu je bentonitový jíl běžnou složkou detoxikačních a čisticích prostředků. Mezi běžné vnější použití bentonitového jílu patří obklady, bahenní zábaly, detoxikační koupele a různé recepty pro péči o pokožku.

Někteří lidé bentonitový jíl dokonce používají i vnitřně. Má alkalizující účinek na tělo a při správném užívání může pomoci vyvážit střevní bakterie.

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.