Kategorie

Ingredience

Produkty

Bentonitový jíl

Bentonite

Bentonitový jíl

Stručná historie:

Jedná se o vzácný jíl, někdy se můžeme setkat i s názvem „Aztécká hlína“, který pochází ze Spojených států amerických. Jeho stáří se odhaduje na 150 milionů let. Dříve byl vynikajícím pomocníkem přírodních léčitelů a využívali ho především původní obyvatelé Ameriky.

Bentonitový jíl se skládá ze starého sopečného popela. Jeho jméno pochází z největšího známého ložiska bentonitového jílu nacházející se ve Fort Bentonu v Montaně. Má šedo-krémovou barvu, je bez zápachu s příjemně měkkou, velmi jemnou konzistencí.

Bentonitový jíl a složení:

Obsahuje vysoký podíl sodíkového bentonitu, což je hornina a navíc obsahuje vápníkový bentonit. Dodnes se nejvíce těží v Utahu a to jen těmi nejmodernějšími metodami. Je pravidelně analyzován a kontrolován pro jeho  kvalitu a čistotu. Nás jistě bude nejvíce zajímat dva druhy a to Sodný bentonitový jíl a vápnitý bentonitový jíl.

Hlavní rozdíl mezi oběma těmito druhy je následující. Sodný bentonitový jíl je nejlepší pro detoxikační účely, v případě vápnitého bentonitového jílu, ten se využívá v tom případě, pokud chceme tělu dodat minerální látky, nejvíce tedy vápník či křemen.

Léčivé a kosmetické účinky:

Na rozdíl od některých jiných jílů neznečišťuje a je snadné s ním pracovat v receptech pro krásu a i jako s přírodním lékem.

Léčivé jíly jako bentonit mají vysokou koncentraci minerálů včetně oxidu křemičitého, vápníku, hořčíku, sodíku, železa a draslíku. Také absorbuje a odstraňuje toxiny, těžké kovy, nečistoty a chemikálie. Z tohoto důvodu je bentonitový jíl běžnou složkou detoxikačních a čisticích prostředků. Mezi běžné vnější použití bentonitového jílu patří obklady, bahenní zábaly, detoxikační koupele a různé recepty pro péči o pokožku.

Někteří lidé bentonitový jíl dokonce používají i vnitřně. Má alkalizující účinek na tělo a při správném užívání může pomoci vyvážit střevní bakterie.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.