Kategorie

Ingredience

Produkty

Bergamot

Citrus Aurantium Bergamia

Bergamot

Stručná historie:

Bergamot se začal pěstovat za účelem výroby kolínské vody. První vůně s bergamotem byla vytvořena již v 18 století. Je to citrus tvaru hrušky a pochází z Asie. Název ale nese podle italského města Bergamo.

Složení a léčebné účinky:

Bergamot se používá při léčbě střevních potíží, snižuje vysokou teplotu. Používá se při léčbě trávicích potíží, zlepšuje krevní oběh a léčí problémy s játry. Působí jako antidepresivum, sedativum a je skvělý při nervovém napětí. Uvolňuje potlačované emoce a usnadňuje usínání a spánek. Olej z bergamotu je možné také inhalovat.

Bergamot a pleť:

Bergamot má sílu léčit akné, ekzémy či vředy. Nejvhodnější je tedy na citlivou, problematickou a mastnou pleť. Má citrusovou vůni, takže je pro pleť nádherně osvěžující a povzbuzující. Má antiseptické účinky. Zpevňuje pokožku a je super i na celulitidu.

Při použití samotného bergamotového oleje se nedoporučuje chodit na sluníčko. Bergamot má fototoxické účinky.

Bergamot a vlasy:

Bergamot skvěle působí proti lupům a zároveň vyživuje vlasy i pokožku hlavy.  Zjemňuje je a hydratuje.

Zajímavost:

Je kříženec pomeranče a citronu. Esenciální olej z bergamotu se lisuje z kůry za studena. Je velice obtížné získat dostatečné množství oleje, protože ze 100 kusů bergamotu se získá pouze 85 gramů oleje.

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.