Kategorie

Ingredience

Produkty

Bergamot

Citrus Aurantium Bergamia

Bergamot

Stručná historie:

Bergamot se začal pěstovat za účelem výroby kolínské vody. První vůně s bergamotem byla vytvořena již v 18 století. Je to citrus tvaru hrušky a pochází z Asie. Název ale nese podle italského města Bergamo.

Složení a léčebné účinky:

Bergamot se používá při léčbě střevních potíží, snižuje vysokou teplotu. Používá se při léčbě trávicích potíží, zlepšuje krevní oběh a léčí problémy s játry. Působí jako antidepresivum, sedativum a je skvělý při nervovém napětí. Uvolňuje potlačované emoce a usnadňuje usínání a spánek. Olej z bergamotu je možné také inhalovat.

Bergamot a pleť:

Bergamot má sílu léčit akné, ekzémy či vředy. Nejvhodnější je tedy na citlivou, problematickou a mastnou pleť. Má citrusovou vůni, takže je pro pleť nádherně osvěžující a povzbuzující. Má antiseptické účinky. Zpevňuje pokožku a je super i na celulitidu.

Při použití samotného bergamotového oleje se nedoporučuje chodit na sluníčko. Bergamot má fototoxické účinky.

Bergamot a vlasy:

Bergamot skvěle působí proti lupům a zároveň vyživuje vlasy i pokožku hlavy.  Zjemňuje je a hydratuje.

Zajímavost:

Je kříženec pomeranče a citronu. Esenciální olej z bergamotu se lisuje z kůry za studena. Je velice obtížné získat dostatečné množství oleje, protože ze 100 kusů bergamotu se získá pouze 85 gramů oleje.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.