Kategorie

Ingredience

Produkty

Bergamot

Citrus Aurantium Bergamia

Bergamot

Stručná historie:

Bergamot se začal pěstovat za účelem výroby kolínské vody. První vůně s bergamotem byla vytvořena již v 18 století. Je to citrus tvaru hrušky a pochází z Asie. Název ale nese podle italského města Bergamo.

Složení a léčebné účinky:

Bergamot se používá při léčbě střevních potíží, snižuje vysokou teplotu. Používá se při léčbě trávicích potíží, zlepšuje krevní oběh a léčí problémy s játry. Působí jako antidepresivum, sedativum a je skvělý při nervovém napětí. Uvolňuje potlačované emoce a usnadňuje usínání a spánek. Olej z bergamotu je možné také inhalovat.

Bergamot a pleť:

Bergamot má sílu léčit akné, ekzémy či vředy. Nejvhodnější je tedy na citlivou, problematickou a mastnou pleť. Má citrusovou vůni, takže je pro pleť nádherně osvěžující a povzbuzující. Má antiseptické účinky. Zpevňuje pokožku a je super i na celulitidu.

Při použití samotného bergamotového oleje se nedoporučuje chodit na sluníčko. Bergamot má fototoxické účinky.

Bergamot a vlasy:

Bergamot skvěle působí proti lupům a zároveň vyživuje vlasy i pokožku hlavy.  Zjemňuje je a hydratuje.

Zajímavost:

Je kříženec pomeranče a citronu. Esenciální olej z bergamotu se lisuje z kůry za studena. Je velice obtížné získat dostatečné množství oleje, protože ze 100 kusů bergamotu se získá pouze 85 gramů oleje.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – čištění pleti.

Kosmetička radí – čištění pleti.

Vlastní pořad o kosmetice v TV? Ano, skutečně se to děje a my z toho máme obrovskou radost. 8dílů je věnovaných kosmetické osvětě - projdeme vše od úplných základu, zboříme spoustu kosmetických mýtů a pomůžeme Vám se v kosmetice zorientovat. Pokud nestihnete pořad v TV nezoufejte, každý díl můžete zpětně sledovat zde na našem blogu, na sociálních sítí a našem Youtube kanálu. Tak hezkou podívanou. Vaše Martina

Péče o pleť, tělo a vlasy v zimě

Péče o pleť, tělo a vlasy v zimě

Na podzim a v zimě je naše pokožka vystavena velkým změnám. Vítr, chlad, mráz, časté přechody z tepla do zimy, přetopené místnosti a v nich suchý vzduch, slabší pitný režim... Všechny tyto faktory ovlivňují kvalitu a zdraví pleti. Kůže produkuje méně mazu a je tak náchylnější ke vzniku šupinek, různých citlivostí, může být hrubá na dotek, začervenalá... Jakou péči zvolit? Jaké produkty zařadit a čím každodenní péči obohatit?

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Anti-age ošetření se 100% čistým šípkovým olejem a kyselinou hyaluronovou je skutečným zážitkem a potěšením pro pleť, tělo i smysly. Vlastnosti šípkového oleje jsou fascinující a prospěšné nejen pro pleť zralou, suchou, která potřebuje zpevnit a vyhladit, ale také pro pleť problematickou, kterou trápí např. jizvy po akné, strie a narušená pokožka. Objevte novou řadu BIOPROTETTIVA a dopřejte své pleti extra péči a regeneraci.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.