Kategorie

Ingredience

Produkty

Břečťan*

Hedera Helix Leaf Extract*

Břečťan*

* Z organického zemědělství.

 

Stručná historie:

Dodnes přesně nikdo neví, odkud se Břečťan dostal, ale dle architektonických vynálezů je připisován Hippokratésovi, přezdívanému „otec medicíny“. Jedná se o keř s tmavě či světle zbarvenými popínavými listy. Dnes je nejvíce rozšířený v Evropě, Asii či Severní Americe.

Složení a léčebné účinky:

Je výborný pomocníkem proti kašli a to díky saponinům, které jsou v břečťanu obsaženy. Často se také využívá při problémech typu: zánět močových cest popř. močového měchýře. Výborný je i jako obklad (rozdrcené listy), který můžete přikládat na místa, která jsou spojená s revmatismem.

V případě přidáním extraktu z břečťanu do koupele působí proti hemeroidům.

Břečťan a pleť:

Extrakt napomáhá zbavit se přebytečného tuku, který je uložený v tukových buňkách a v případě pravidelného nanášení dochází ke zpevnění a zeštíhlení pokožky. Zároveň má silné uklidňující účinky, např. je výborným léčivem na různé štípance.

Doporučuje se pro ochablou a zralou pokožku, protože pomáhá zvyšovat pružnost a pevnost. Má také výjimečné čistící vlastnosti, stimuluje mikrocirkulaci, a reguluje tvorbu kožního mazu. Zároveň slouží jako pomoc při spálené pokožce, bojuje se ztvrdlou kůži na patách.

Břečťan a vlasy:

Působí protizánětlivě, ideální tedy na vlasy s lupy a rychle se mastící. Vlasy skvěle hydratuje a dodá jim lesk a vitalitu.

Zajímavost:

Břečťan může dosáhnout stáří až 450 let. Z listů se připravují různé čaje či obklady.

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.