Kategorie

Ingredience

Produkty

Bříza bílá

Betula Alba (Birch Extract)

Bříza bílá

Bříza bílá (Betula Alba) nebo také Bříza bělokorá (Betula Pendula) je v Evropě nejrozšířenější listnatá dřevina z čeledi břízovitých (Betulaceae). Jedná se o nenáročný a odolný strom, typický svou bílou kůrou, který dorůstá výšky až 25 m.

Kůra je v mládí a na větvičkách hnědá, posléze se mění v bílou, příčně se odlupující. Pyl břízy je aktivní především od března do května a je na něj alergických více jak 70% alergiků.

Bříza obsahuje flavonové glykosidy, silice, pryskyřice, hořčiny, třísloviny, vitamín C, karoteny, organické kyseliny, saponiny, minerální látky, betulin, olej, cukr a fytoncidy. Sbírá se kůra, listy i pupeny.

Bříza přispívá k normálnímu trávení, přirozeně detoxikuje, napomáhá udržovat zdraví kloubů, příznivě působí na fungování ledvin a močových cest. Listy břízy jsou antioxidantem, chrání buňky před oxidativním stresem. Napomáhají také udržovat normální činnost jater, žlučníku a v neposlední řadě pomáhají udržovat správnou hladinu cholesterolu v krvi.

Z listů břízy se připravuje nejčastěji nálev. Pro zevní užití se z nich dělá březový obklad, případně koupel. V čaji i koupeli se využívá také při revmatismu, zánětech kloubů a dně. Březové pupeny se užívají při zánětu či odvápnění kostí, harmonizují činnost slinivky a sleziny, pomáhají léčit záněty ledvin. Březový výluh nebo šťáva může být použita proti vyrážce a např. i proti nadměrnému pocení nohou.

Široké uplatnění má bříza v kosmetice, obzvláště pak v přípravcích určených k péči o vlasy a vlasovou pokožku – březová šťáva se používá k ošetření vlasů, vlasovou pokožku čistí a dezinfikuje, zabraňuje tvorbě lupů, podporuje růst vlasů, snižuje mastnotu vlasů a zároveň zajistí jejich pružnost a lesk. Březový extrakt bývá součástí pleťových produktů, které podporují přirozenou regeneraci a ochranné funkce pokožky, čistí pleť, uvolňuje póry.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.