Kategorie

Ingredience

Produkty

Butylene Glycol

Butylene Glycol

Butylene Glycol

Butylen Glycol je neškodná syntetická látka, organický alkohol patřící do skupiny glykolů, kterou je možné vyrobit synteticky nebo jako přírodní variantu fermentací rostlinných sacharidů. Vyskytuje se ve formě čiré kapaliny.

V kosmetice se Butylene Glycol používá jako emulgátor, rozpouštědlo, zvlhčovač – dokáže absorbovat vlhkost a zamezit vysychání produktu, je hydrofilní, schopný vázat vodu, je v ní velmi dobře rozpustný a dá se mísit s alkoholy, vodou a acetonem. Má antimikrobiální účinky, působí jako podpora konzervačního systému, pomáhá zlepšit roztíratelnost produktu a přidává se do přípravků za účelem vonného efektu.

Používá se do výrobků vlasové péče (včetně barev na vlasy), zjemňuje a vyhlazuje vlasy i pokožku hlavy, dobře hydratuje, dále je součástí přípravků dekorativní kosmetiky – podkladové krémy, make-upy, řasenky, vyskytuje se ve vůních, v lacích na nehty, hojně se používá do přípravků určených pro zralou pleť – anti-agingová péče, i jako přísada do přípravků určených pro pokožku suchou nebo poškozenou, obnovuje její pružnost, dokáže proniknout Stratum corneum (vrchní vrstvou kůže) a usnadnit tak vstřebání i dalších látek do pokožky.

Přidává se do hydratačních přípravků, opalovací kosmetiky, pleťových čistících prostředků, do očních krémů i masek, pomáhá vytvářet homogenější texturu krémů. Pokožku udržuje hydratovanou, po nanesení na kůži se rozkládá na kyselinu gama-hydroxybutyrovou – ta se přirozeně vyskytuje v lidském těle a i proto není považován za nebezpečnou či senzitivní látku, není toxický. I tak může u citlivých osob Butylene Glycol dráždit kůži, oči a dýchací systém.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.