Kategorie

Ingredience

Produkty

Cetearyl Olivate

Cetearyl Olivate

Cetearyl Olivate

Ceteryl olivate je esterem cetearyl alkoholu a mastných kyselin z olivového oleje, má pevnou voskovitou texturu.

V kosmetice se používá především jako emulgátor přírodního původu, tedy přísada k vytvoření emulze s příjemnější a hladší konzistencí, produkty se pak lépe nanáší a roztírají. Zároveň podporuje ochrannou bariéru pokožky a tím snižuje ztrátu vody z kůže, pleť hydratuje a zanechává ji příjemnou na dotek a vláčnou.

Najdeme jej např. ve složení hydratačních přípravků, přípravků s anti-age účinkem, v dekorativní kosmetice, v očních krémech, krémech na ruče či v přípravcích na opalování. Ve vlasové kosmetice jej můžeme najít ve složení kondicionérů, zlepšuje strukturu poškozených vlasů, vlasy jsou poddajnější, dodává jim objem a lesk.

Je považován za naprosto bezpečnou látku, nepatří mezi alergeny, je vhodný i na citlivou a alergickou pokožku, v přírodě nezanechává žádnou stopu a je snadno odbouratelný.

Cetearyl Olivate tvoří společně se složkou Sorbitan Olivate přírodní emulgátor s názvem Olivem 1000, který kromě toho, že napomáhá oleji a vodě ke smísení, generuje tekutou krystalovou strukturu, která je podobná lipidové struktuře stratum corneum (nejvrchnější vrstva epidermis – kůže).

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.