Kategorie

Ingredience

Produkty

Cetearyl Olivate

Cetearyl Olivate

Cetearyl Olivate

Ceteryl olivate je esterem cetearyl alkoholu a mastných kyselin z olivového oleje, má pevnou voskovitou texturu.

V kosmetice se používá především jako emulgátor přírodního původu, tedy přísada k vytvoření emulze s příjemnější a hladší konzistencí, produkty se pak lépe nanáší a roztírají. Zároveň podporuje ochrannou bariéru pokožky a tím snižuje ztrátu vody z kůže, pleť hydratuje a zanechává ji příjemnou na dotek a vláčnou.

Najdeme jej např. ve složení hydratačních přípravků, přípravků s anti-age účinkem, v dekorativní kosmetice, v očních krémech, krémech na ruče či v přípravcích na opalování. Ve vlasové kosmetice jej můžeme najít ve složení kondicionérů, zlepšuje strukturu poškozených vlasů, vlasy jsou poddajnější, dodává jim objem a lesk.

Je považován za naprosto bezpečnou látku, nepatří mezi alergeny, je vhodný i na citlivou a alergickou pokožku, v přírodě nezanechává žádnou stopu a je snadno odbouratelný.

Cetearyl Olivate tvoří společně se složkou Sorbitan Olivate přírodní emulgátor s názvem Olivem 1000, který kromě toho, že napomáhá oleji a vodě ke smísení, generuje tekutou krystalovou strukturu, která je podobná lipidové struktuře stratum corneum (nejvrchnější vrstva epidermis – kůže).

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.