Kategorie

Ingredience

Produkty

Dikaprylyl karbonát

Dicaprylyl carbonate

Dikaprylyl karbonát

Vznik:

Dicaprylyl Carbonate je organická sloučenina kyseliny uhličité (je složkou každé přírodní vody) a caprylyl alkoholu (mastný alkohol, který má pozitivní vliv na naše zdraví stejně jako mastné kyseliny). Patří mezi karboxylové kyseliny, které se vyskytují ve všech živých organismech i rostlinách.

Vyrábí se z rostlinných olejů. Ve složení kosmetiky ho naleznete pod názvem Cetiol® CC.

Dicaprylyl v kosmetice:

Dicaprylyl funguje jako emulgátor a změkčovadlo. Umožňuje aktivním látkám prostoupit hlouběji do pleti a slouží jako alternativa silikonového oleje.

Je považován za bezpečnou látku a je povolen certifikátem ECOCERT.

Dicaprylyl a pleť:

Pokožku příjemně změkčuje a dodává jí hydrataci. Pleť je krásně hebká, hladká, měkká a sametová. Nezanechává mastný film.

Dicaprylyl a vlasy:

Dicaprylyl pečuje a zjemňuje vlasy i pokožku hlavy.

Produkty obsahující Dikaprylyl karbonát

Kam pokračovat ve čtení

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Už jste někdy měli opar bezprostředně po zkoušce nebo stresovém období? A pupínek, který vykoukne před důležitou událostí? Dnes slyšíme stále častěji o Neurokosmetice, vědě, která studuje vztah mezi kůží a mozkem, identifikuje souvislosti, příčinné faktory a poté studuje a navrhuje efektivní řešení. Kůže je totiž přímo spojena s naší psychikou a nervovým systémem. Ve skutečnosti dokáží naše emoce oslabovat obranyschopnost kůže, způsobovat nebo zhoršovat záněty, akné, dermatitidu nebo psoriázu.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jak vybrat vhodný opalovací přípravek? Jaký SPF faktor je pro Vás ten nejvhodnější? Rozhodující je fototyp. Ten vyjadřuje množství melaninu v kůži, který má každý člověk rozdílný. Melanin nás přirozeně chrání před UV zářením. Čím má člověk tmavší kůži, barvu vlasů a očí, tím má jeho pokožka větší odolnost vůči slunečnímu záření, a také vyšší fototyp. Jaký jste fototyp?

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.