Kategorie

Ingredience

Produkty

Dýňový olej*

Cucurbita Pepo Seed Oil*

Dýňový olej*

* Z organického zemědělství.

 

Stručná historie:

Tykev obecná neboli dýně původně pochází z Jižní a Severní Ameriky. Jedná se o oranžový plod s krásnými dlouhými žlutými květy. Po vylisování má zelenohnědou barvu a může připomínat motorový olej.

Výroba:

Tento zázračný olej se vyrábí lisováním malých semínek, které se nacházejí uvnitř dýně.

Léčebné účinky:

Obsahuje vysoký podíl zinku, který se nejvíce používá k léčbě prostaty. Dále pro naše tělo důležité vitamíny typu B, E, C, B1, B2, B6 a beta-karoten, které mu propůjčují antioxidační vlastnosti, schopné zachytit volné radikály a zabránit tak předčasnému stárnutí pokožky.

Ten, kdo trpí vyšším nebo vysokým cholesterolem, dýňový olej výrazně redukuje hladinu cholesterolu a tím upravuje krevní tlak. Navíc posiluje imunitu a bojuje proti únavě a dokáže zmírnit příznaky únavového syndromu.

TIP: v případě silných žaludečních křečí se používá k masáži žaludku.

Dýňový olej a pleť:

Je bohatý na cukry, jako je glukóza a fruktóza, které zadržují vlhkost. To způsobuje, že dýňový olej je výjimečným zvlhčujícími účinky, přispívá k udržení vodní rovnováhy v kůži a zlepšuje ochranou funkci pokožky proti vnějším agresím.

Tento olej je vhodný pro hojení zánětů a pomáhá snižovat pupínky. Má regenerující účinky a dokonce je schopný vyléčit i různé druhy ekzémů či pleť, která trpí akné.

Dýňový olej a vlasy:

Výrazně působí proti padání vlasů, třepení konečků a vlasy jsou krásně lesklé.

Zajímavost:

V Rakouském Štýrsku se vyrábí jeden z nejkvalitnějších dýňových olejů a navíc továrna, má dlouholetou tradici (300 let) a dokonce má i chráněnou známku. Hojně se využívá i v kuchařském průmyslu, nejčastěji do salátů, popř. z něho můžete udělat pesto.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.