Kategorie

Ingredience

Produkty

ETHYLHEXYL PALMITATE

ETHYLHEXYL PALMITATE

ETHYLHEXYL PALMITATE

 

Je derivát přírodních látek. Jedná se o ester mastné kyseliny, odvozený od 2-ethylhexanolu a kyseliny palmitové. Je nejčastěji derivovaný z palmového oleje. Jedná se o čirou tekutinu rozpustnou v alkoholu a nerozpustnou ve vodě. Často se v produktech používá jako bezpečnější náhrada silikonů.

Podporuje dobrou konzistenci výrobku, zlepšuje jeho roztíratelnost, funguje také jako rozpouštědlo pro jiné látky, pigmentové smáčedlo, kondicionér, zahušťovadlo a fixátor vůně.

V produktech osobní a vlasové péče napomáhá vyhlazovat, dodává pokožce hebkost a vlasům lesk a pěstěný vzhled, snižuje povrchové napětí vlasů, usnadňuje jejich úpravu. Je také součástí dekorativní kosmetiky, např. objemových řasenek nebo make-upů.

Nevykazuje žádné zvláštní rizikové faktory pro lidské zdraví a je obvykle dobře snášený. U obzvlášť citlivých jedinců se ale může vyskytnout alergická reakce anebo podráždění pokožky. Při nízkých koncentracích jsou tyto reakce spíše ojedinělé.

Schválen pro použití v přírodní bio kosmetice.

Kam pokračovat ve čtení

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.