Kategorie

Ingredience

Produkty

ETHYLHEXYL PALMITATE

ETHYLHEXYL PALMITATE

ETHYLHEXYL PALMITATE

 

Je derivát přírodních látek. Jedná se o ester mastné kyseliny, odvozený od 2-ethylhexanolu a kyseliny palmitové. Je nejčastěji derivovaný z palmového oleje. Jedná se o čirou tekutinu rozpustnou v alkoholu a nerozpustnou ve vodě. Často se v produktech používá jako bezpečnější náhrada silikonů.

Podporuje dobrou konzistenci výrobku, zlepšuje jeho roztíratelnost, funguje také jako rozpouštědlo pro jiné látky, pigmentové smáčedlo, kondicionér, zahušťovadlo a fixátor vůně.

V produktech osobní a vlasové péče napomáhá vyhlazovat, dodává pokožce hebkost a vlasům lesk a pěstěný vzhled, snižuje povrchové napětí vlasů, usnadňuje jejich úpravu. Je také součástí dekorativní kosmetiky, např. objemových řasenek nebo make-upů.

Nevykazuje žádné zvláštní rizikové faktory pro lidské zdraví a je obvykle dobře snášený. U obzvlášť citlivých jedinců se ale může vyskytnout alergická reakce anebo podráždění pokožky. Při nízkých koncentracích jsou tyto reakce spíše ojedinělé.

Schválen pro použití v přírodní bio kosmetice.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.