Kategorie

Ingredience

Produkty

Eukalyptus

Eucalyptus globulus leaf oil

Eukalyptus

Stručná historie:

Eukalyptus neboli blahovičník byl poprvé objeven v australské oblasti. Ve Španělsku v roce 1873 vysadili první plantáže, ze kterých bylo získáváno dřevo jako palivo. Některé stromy, které se tenkrát vysadili žijí dodnes. Vzhledem k tomu, že první stromy byly objeveny v Austrálii, byl eukalyptový olej jednou z prvních surovin, která se z Austrálie vyvážela.

Složení a léčebné účinky:

Nejvíce využívaná látka, kterou eukalyptus obsahuje jsou esenciální oleje. Silice (esenciální oleje) mají antimikrobiální účinky. Díky eukalyptolu je olej i protizánětlivý. Esenciální olej je vhodný také na inhalaci –  zprůchodní dýchací cesty a uleví od ucpaného nosu a rýmy.

Je používán při nachlazení, bolestech zubů, nachlazení, průjmech dokonce i na otevřené rány. Při astmatu se listy eukalyptu kouří a inhalace z čerstvých listů pomáhá při dýchacích onemocněních. Jeho oleje jsou skvělé na různé infekce nebo do koupele na uvolnění.

Eukalyptus a pleť:

Vzhledem k jeho svěží a silné vůni je pro pleť velice povzbuzující. Působí antisepticky, hojivě a svěže. Je vhodný na problematickou, mastnější a aknózní pleť. Eukalyptus aktivuje podkožní vazivo.

Eukalyptus a vlasy:

V přípravcích na vlasy podporuje růst vlasů. Eukalyptus totiž prokrvuje, takže dodává vlasům skvělé podmínky k růstu. Dodává lesk a působí proti vypadávání. Zvyšuje pružnost vlasů a bojuje proti lupům a svědění pokožky hlavy.

Zajímavost:

Blahovičník je nejvyšší listnatý strom světa. Nejvyšší stromy dosahují až 100 metrů a nejstarší se dožívají 400 až 600 let.

Kam pokračovat ve čtení

Péče o pleť, tělo, vlasy na podzim a v zimě.

Péče o pleť, tělo, vlasy na podzim a v zimě.

Na podzim a v zimě je naše pokožka vystavena velkým změnám. Vítr, chlad, mráz, časté přechody z tepla do zimy, přetopené místnosti a v nich suchý vzduch, slabší pitný režim... Všechny tyto faktory ovlivňují kvalitu a zdraví pleti. Kůže produkuje méně mazu a je tak náchylnější ke vzniku šupinek, různých citlivostí, může být hrubá na dotek, začervenalá... Jakou péči zvolit? Jaké produkty zařadit a čím každodenní péči obohatit?

Organická vlasová péče BIOEARTH

Organická vlasová péče BIOEARTH

Jupí je tu. Představujeme kompletní organickou vlasovou péči BIOEARTH pro všechny typy vlasů i pro různé potřeby vlasové pokožky. Věříme, ži si tuhle voňavou péči zamilujete tak jako my. Šampóny, kondicionéry, masky, séra a dokonce i styling a to vše v té nejvyšší přírodní kvalitě bez nežádoucí chemie. Esenciální oleje, extrakty, oleje a přírodní biotechnologie den po dni zlepšují kvalitu a zdraví vlasů.

Profesionální barvení řas a obočí

Profesionální barvení řas a obočí

Anglická značka Beautiful Brows je specialistou na barvení obočí i řas. V jejich široké nabídce si vybere profesionál i běžný uživatel. Vysoká kvalita, super výdrž, přirozené odstíny pro dokonalý vzhled.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.