Kategorie

Ingredience

Produkty

Kakao*

Theobroma Cacao Extract*

Kakao*

* Z organického zemědělství.

Stručná historie:

Kakao se vyrábí z kakaových bobů, respektive ze semen a ty rostou na Kakaovníku. Co se týče historie, kakaové boby používali například staří Aztékové a to především pro zkrášlení pleti.

 

Léčebné účinky a složení:

Obsahuje řadu vitamínů, jako je B, C či E. Dále velké množství minerálů, mimo jiné vápník, draslík, mangan či zinek. Ten, kdo se věnuje zdravému životnímu stylu a kakao nepraží, získává z něj enormní zdroj organické síry, která je pro člověka nutná, jelikož vytváří tvorbu enzymů nebo proteinů a navíc pojí tkáně.

Dále obsahuje řadu kyselin, nejznámější stearovou. Snižuje hladinu cholesterolu v naší krvi a navíc od prostí tělo od volných radikálů. Má antioxidační účinky.

Kakao způsobilo v kosmetickém světě revoluci pro svůj obecně známý, vysoký obsah antioxidantů.  Odtud také pocházejí takzvané čokoládové masáže a procedury pro pokožku.

Kakao a pleť:

Pleť díky svým vlastnostem přirozeně promastí a navíc vytváří přirozenou tvorbu kolagenu.

Extrakt z kakaa čistí pokožku a používá se v aromaterapii jako esenciální olej nebo k inhalaci. Díky svým vlastnostem je skvělý pro citlivou, zralou nebo suchou pokožku.

Kakao a vlasy:

Je prokázáno, že výtažky z kakaa dodávají vlasům vlhkost od kořínků ke konečkům a zabraňují tak třepení vlasů. Kakao je také doporučováno pro mastné vlasy, díky své vlastnosti, kdy dokáže regulovat tvorbu mazu.

Navíc jeho vysoký obsah flavonoidů zvyšuje průtok krve v pokožce hlavy a zvyšuje tak hladkost, lesk a sílu vlasů.

Vysoce efektivní je i při ochraně barev před sluncem, díky svému obsahu polyfenolů. Zvýšenou ochranu poskytuje barveným vlasům, kde může barva vlivem slunečního záření snadno změnit odstín a vyblednout.

Zajímavost:

Kakaové boby by měli jíst především lidé, kteří trpí častými depresemi. Tyto negativní účinky na naše tělo totiž zmírňují Dopamin a Serotonin, který je v nich obsažený.

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.