Kategorie

Ingredience

Produkty

Extrakt z ananasu

ANANAS SATIVUS (PINEAPPLE) FRUIT EXTRACT

Extrakt z ananasu

Ananas je tropické ovoce z čeledi broméliovitých, původem z Jižní Ameriky. Jedná se o víceletou rostlinu – ananasovník s listy v přízemní růžici, pěstuje se v tropech a teplejších subtropech především pro plod – ananas. Botanický název je Ananas Sativus nebo Ananas Comosus.

V kosmetickém průmyslu se používá ananasový extrakt, který může mít podobu ve vodě rozpustné žluté kapaliny nebo i prášku. Není dráždivý, nevyvolává alergie a je dobře snášen. Ananas obsahuje jeden z nejúčinnějších enzymů (proteolytický enzym), Bromelin – ten se extrahuje z čerstvých stonků a kořenů ananasu. Mezi hlavní vlastnosti proteolytického enzymu patří schopnost snižovat kožní záněty, uplatňuje se tedy i v kožním lékařství. Bývá součástí pleťových masek, pleťových vod, krémů, mastí i balzámů na rty.

Extrakt z ananasu je známý pro své antioxidační a revitalizační vlastnostivypíná pleť, zlepšuje pružnost pokožky, stimuluje aktivitu kolagenové syntézy a tím působí proti vráskám. Může být také použit jako parfemační složka.

Velmi účinný je i v péči o problematickou pokožku, snižuje intenzitu pigmentových skvrn, sjednocuje tón pleti, zlepšuje její vhled a dodává jí zdravý lesk. Díky obsahu uhlohydrátů a AHA hydroxykyselin funguje jako zvlhčující látka, zabraňuje vysušování pleti, na pokožce vytvoří ochranný film, který efektivně brání dehydrataci.

Je bohatý na Vitamin C – výborné vlastnosti pro hojení poraněné kůže, aktivuje vznik nové, zdravé tkáně. Využívá se tak u popálenin nebo po chirurgických zákrocích.

Díky svým odvodňujícím a mikrocirkulačním vlastnostem je vhodný k použití v oblastech těla, kde dochází k otokům a zadržování vody a objevuje se celulitida.

Produkty obsahující Extrakt z ananasu

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.