Kategorie

Ingredience

Produkty

Ibišek*

Althea officinalis Root Extract*

Ibišek*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Ibišek je velká bylina, kterou již staří Egypťané používali pro své změkčující a zjemňující vlastnosti, ale také při léčbě respiračních onemocnění, žaludečních vředů, zánětů nebo k desinfekci ústní dutiny a kůže.

Do Evropy se Ibišek dostal až v 16. století, pro svoji krásu byl k vidění převážně ve francouzských zahradách. V dnešní době se u nás nejvíce vysazuje Ibišek Syrský.

Léčebné účinky:

Tato krásná rostlina nabízí širokou škálu léčivých účinku. Napomáhá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi, navíc je proti nízkému tlaku a celkově je prevencí proti kardiovaskulárním nemocem. Mimo jiné má protizánětlivé a antioxidační účinky. Využívá se i při problémech s pamětí a celkově mozek posiluje.

Ibišek a pleť:

Jeden z mnoha benefitů Ibišku je ochrana proti enzymům hyaluronidáz (zodpovědný za degradaci kyseliny hyaluronové), které mu brání vykonávat svou funkci. Vyhnete se tak poklesu kyseliny hyaluronové v pokožce, která je odpovědná za udržení hydratace v pokožce, čímž se zpomaluje předčasné stárnutí pleti, suchost či tvorba zánětlivých procesů.

Ibišek je navíc neobyčejně hojivý. Doporučuje se lokálně použít na různé změny pokožky, popáleniny a podráždění. Ibišek je součástí některých farmaceutických medikamentů pro dermatologické použití.

V kosmetice se extrakt z Ibišku doporučuje pro zralou pleť. Pokožku krásně zjemní a tonizuje. Dodává pleti potřebný vitamin C, a působí antioxidačně. Tím chrání pleť před předčasným stárnutím.

Extrakt z ibišku pleť regeneruje a léčí záněty.

Ibišek a vlasy:

Je vhodný především pro typ žen a mužů, kteří trpí na výrazné vypadání vlasů, ale navíc působí, jako prevence před šedivými či lámající se vlasy.

Extrakt z Ibišku se přidává do šampónů, protože zklidňuje pokožku hlavy, zbavuje jí přecitlivělosti a skvěle působí proti lupům.

Zajímavost:

Ibišek má mnoho druhů a bohaté zbarvení: bíle, růžové, červené a nebo modrofialové.

Kam pokračovat ve čtení

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Nošení roušek si vybírá svou daň. Už tak citlivá pleť je nyní vystavena daleko větší zátěži. Suchost, pnutí, začervenání, svědění a dokonce i ekzém. Co dělat? Jak citlivou pleť rychle zklidnit a posílit?

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Salóny krásy jsou uzavřeny, to však neznamená, že necháme svou pleť ladem. Právě naopak. Je důležité se o pleť i nadále starat a zmírnit dopady způsobené absencí profesionální péče. Využijte aktuální čas k péči o svou pleť. Je jaro a pleť potřebuje nastartovat a obnovit. Pusťte se do domácího kosmetického ošetření, ukážeme Vám, jak na to a poradíme i jak na domácí masáž obličeje.

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví, jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3 rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme? Štětce, houbičky, krabičky, pudřenky, rtěnky i krémy samotné si zaslouží zodpovědný přístup a pravidelné čištění a dezinfikování. V článku se dozvíte jak a čím dezinfikovat a čistit.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.