Kategorie

Ingredience

Produkty

Ibišek*

Althea officinalis Root Extract*

Ibišek*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Ibišek je velká bylina, kterou již staří Egypťané používali pro své změkčující a zjemňující vlastnosti, ale také při léčbě respiračních onemocnění, žaludečních vředů, zánětů nebo k desinfekci ústní dutiny a kůže.

Do Evropy se Ibišek dostal až v 16. století, pro svoji krásu byl k vidění převážně ve francouzských zahradách. V dnešní době se u nás nejvíce vysazuje Ibišek Syrský.

Léčebné účinky:

Tato krásná rostlina nabízí širokou škálu léčivých účinku. Napomáhá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi, navíc je proti nízkému tlaku a celkově je prevencí proti kardiovaskulárním nemocem. Mimo jiné má protizánětlivé a antioxidační účinky. Využívá se i při problémech s pamětí a celkově mozek posiluje.

Ibišek a pleť:

Jeden z mnoha benefitů Ibišku je ochrana proti enzymům hyaluronidáz (zodpovědný za degradaci kyseliny hyaluronové), které mu brání vykonávat svou funkci. Vyhnete se tak poklesu kyseliny hyaluronové v pokožce, která je odpovědná za udržení hydratace v pokožce, čímž se zpomaluje předčasné stárnutí pleti, suchost či tvorba zánětlivých procesů.

Ibišek je navíc neobyčejně hojivý. Doporučuje se lokálně použít na různé změny pokožky, popáleniny a podráždění. Ibišek je součástí některých farmaceutických medikamentů pro dermatologické použití.

V kosmetice se extrakt z Ibišku doporučuje pro zralou pleť. Pokožku krásně zjemní a tonizuje. Dodává pleti potřebný vitamin C, a působí antioxidačně. Tím chrání pleť před předčasným stárnutím.

Extrakt z ibišku pleť regeneruje a léčí záněty.

Ibišek a vlasy:

Je vhodný především pro typ žen a mužů, kteří trpí na výrazné vypadání vlasů, ale navíc působí, jako prevence před šedivými či lámající se vlasy.

Extrakt z Ibišku se přidává do šampónů, protože zklidňuje pokožku hlavy, zbavuje jí přecitlivělosti a skvěle působí proti lupům.

Zajímavost:

Ibišek má mnoho druhů a bohaté zbarvení: bíle, růžové, červené a nebo modrofialové.

Kam pokračovat ve čtení

Péče o pleť, tělo, vlasy na podzim a v zimě.

Péče o pleť, tělo, vlasy na podzim a v zimě.

Na podzim a v zimě je naše pokožka vystavena velkým změnám. Vítr, chlad, mráz, časté přechody z tepla do zimy, přetopené místnosti a v nich suchý vzduch, slabší pitný režim... Všechny tyto faktory ovlivňují kvalitu a zdraví pleti. Kůže produkuje méně mazu a je tak náchylnější ke vzniku šupinek, různých citlivostí, může být hrubá na dotek, začervenalá... Jakou péči zvolit? Jaké produkty zařadit a čím každodenní péči obohatit?

Organická vlasová péče BIOEARTH

Organická vlasová péče BIOEARTH

Jupí je tu. Představujeme kompletní organickou vlasovou péči BIOEARTH pro všechny typy vlasů i pro různé potřeby vlasové pokožky. Věříme, ži si tuhle voňavou péči zamilujete tak jako my. Šampóny, kondicionéry, masky, séra a dokonce i styling a to vše v té nejvyšší přírodní kvalitě bez nežádoucí chemie. Esenciální oleje, extrakty, oleje a přírodní biotechnologie den po dni zlepšují kvalitu a zdraví vlasů.

Profesionální barvení řas a obočí

Profesionální barvení řas a obočí

Anglická značka Beautiful Brows je specialistou na barvení obočí i řas. V jejich široké nabídce si vybere profesionál i běžný uživatel. Vysoká kvalita, super výdrž, přirozené odstíny pro dokonalý vzhled.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.