Kategorie

Ingredience

Produkty

Proskurník lékařský – Ibišek*

Althaea officinalis Root Extract*

Proskurník lékařský – Ibišek*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Ibišek je velká bylina, kterou již staří Egypťané používali pro své změkčující a zjemňující vlastnosti, ale také při léčbě respiračních onemocnění, žaludečních vředů, zánětů nebo k desinfekci ústní dutiny a kůže.

Do Evropy se Ibišek dostal až v 16. století, pro svoji krásu byl k vidění převážně ve francouzských zahradách. V dnešní době se u nás nejvíce vysazuje Ibišek Syrský.

Léčebné účinky:

Tato krásná rostlina nabízí širokou škálu léčivých účinku. Napomáhá ke snížení hladiny cholesterolu v krvi, navíc je proti nízkému tlaku a celkově je prevencí proti kardiovaskulárním nemocem. Mimo jiné má protizánětlivé a antioxidační účinky. Využívá se i při problémech s pamětí a celkově mozek posiluje.

Ibišek a pleť:

Jeden z mnoha benefitů Ibišku je ochrana proti enzymům hyaluronidáz (zodpovědný za degradaci kyseliny hyaluronové), které mu brání vykonávat svou funkci. Vyhnete se tak poklesu kyseliny hyaluronové v pokožce, která je odpovědná za udržení hydratace v pokožce, čímž se zpomaluje předčasné stárnutí pleti, suchost či tvorba zánětlivých procesů.

Ibišek je navíc neobyčejně hojivý. Doporučuje se lokálně použít na různé změny pokožky, popáleniny a podráždění. Ibišek je součástí některých farmaceutických medikamentů pro dermatologické použití.

V kosmetice se extrakt z Ibišku doporučuje pro zralou pleť. Pokožku krásně zjemní a tonizuje. Dodává pleti potřebný vitamin C, a působí antioxidačně. Tím chrání pleť před předčasným stárnutím.

Extrakt z ibišku pleť regeneruje a léčí záněty.

Ibišek a vlasy:

Je vhodný především pro typ žen a mužů, kteří trpí na výrazné vypadání vlasů, ale navíc působí, jako prevence před šedivými či lámající se vlasy.

Extrakt z Ibišku se přidává do šampónů, protože zklidňuje pokožku hlavy, zbavuje jí přecitlivělosti a skvěle působí proti lupům.

Zajímavost:

Ibišek má mnoho druhů a bohaté zbarvení: bíle, růžové, červené a nebo modrofialové.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.