Kategorie

Ingredience

Produkty

Kurkuma

Curcuma Longa Root Extract

Kurkuma

Stručná historie:

Extrakt se získává z podzemního oddenku jedné velice vzácné rostliny jménem Kurkumovník dlouhý, ten má původ v nedaleké Asii. Má krásnou žluto-oranžovou barvu a nejčastěji se využívá jako přísada (koření) do různých orientálních pokrmů.

Složení a léčebné účinky:

Obsahuje značné množství antioxidantů polyfenolů.

Je vhodný při léčbě různých zánětů, má přírodní antiseptické a antibakteriální účinky, využívá se tedy jako dezinfekce k vyčištění různých ran, nebo rozsáhlých popálenin. Má protinádorové vlastnosti, zamezuje vzniku rakoviny plic a prsu.

Dále se využívá jako lék při léčbě různých svalových obtíží, kloubů. Používá se i pro vnitřní použití, stimuluje totiž správnou funkci vnitřních orgánů (žaludek, trávení, játra).

Kurkuma a pleť:

Má antioxidační vlastnosti a nejlepší vlastností Kurkumy je bezpochyby fakt, že léčí poškozenou pleť, především akné nebo ekzém. Je to dáno velkým obsahem kurkuminy, která má hojící účinky. Některé vědecké studie dokazují, že vytváří kolagen!

Snižuje výskyt vrásek, zabraňuje výskytu pigmentových skvrn. Pleť je mladší a navrací ji ztracenou elasticitu.

Extrakt z kurkumy zabraňuje tvorbě a šíření infekce. Hojí kožní problémy a harmonizuje pleť.

Kurkuma a vlasy:

Největší předností je, že zabraňuje vypadávání vlasů a naopak kurkumin, který se nachází v Kurkumě, podporuje jejich přirozený růst, zabraňuje lupům, popř. svědění pokožky. Vlasy čistí od každodenních nečistot, jako je prach, pot atd.

Zajímavost:

Ženy v Indii si před svatbou dávali pleťovou masku z Kurkumy na obličej, pleť byla po aplikaci krásně rozzářená a sjednocená.

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.