Kategorie

Ingredience

Produkty

Kurkuma

Curcuma Longa Root Extract

Kurkuma

Stručná historie:

Extrakt se získává z podzemního oddenku jedné velice vzácné rostliny jménem Kurkumovník dlouhý, ten má původ v nedaleké Asii. Má krásnou žluto-oranžovou barvu a nejčastěji se využívá jako přísada (koření) do různých orientálních pokrmů.

Složení a léčebné účinky:

Obsahuje značné množství antioxidantů polyfenolů.

Je vhodný při léčbě různých zánětů, má přírodní antiseptické a antibakteriální účinky, využívá se tedy jako dezinfekce k vyčištění různých ran, nebo rozsáhlých popálenin. Má protinádorové vlastnosti, zamezuje vzniku rakoviny plic a prsu.

Dále se využívá jako lék při léčbě různých svalových obtíží, kloubů. Používá se i pro vnitřní použití, stimuluje totiž správnou funkci vnitřních orgánů (žaludek, trávení, játra).

Kurkuma a pleť:

Má antioxidační vlastnosti a nejlepší vlastností Kurkumy je bezpochyby fakt, že léčí poškozenou pleť, především akné nebo ekzém. Je to dáno velkým obsahem kurkuminy, která má hojící účinky. Některé vědecké studie dokazují, že vytváří kolagen!

Snižuje výskyt vrásek, zabraňuje výskytu pigmentových skvrn. Pleť je mladší a navrací ji ztracenou elasticitu.

Extrakt z kurkumy zabraňuje tvorbě a šíření infekce. Hojí kožní problémy a harmonizuje pleť.

Kurkuma a vlasy:

Největší předností je, že zabraňuje vypadávání vlasů a naopak kurkumin, který se nachází v Kurkumě, podporuje jejich přirozený růst, zabraňuje lupům, popř. svědění pokožky. Vlasy čistí od každodenních nečistot, jako je prach, pot atd.

Zajímavost:

Ženy v Indii si před svatbou dávali pleťovou masku z Kurkumy na obličej, pleť byla po aplikaci krásně rozzářená a sjednocená.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.