Kategorie

Ingredience

Produkty

Tymián*

Thymus Vulgaris Flower/Leaf Extract *

Tymián*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Je divoká rostlina pocházející ze středomořské Evropy, která se vyznačuje intenzivní a příjemnou vůní. Římané byli první, kteří s touto bylinou začali pracovat a to téměř před 4000 lety, dříve se mu přezdíval tzv. penicilin chudých.

Tymián je menší rostlinka, která dorůstá do výšky maximálně 30 cm. Má drobné lístky s modrofialovými květy. Dříve se tymián používal při problémech se zažíváním, trávením či nadjímáním.

Složení:

Obsahuje velké množství důležitých látek, které jsou prospěšné pro naše tělo. Mezi nejznámější: silice, flavonoidy či třísloviny.

Léčebné účinky:

V dnešní době se používá při dýchacích obtížích, pomáhá redukovat a následně uleví od kašle. V případě namazání masti na hrudník, dochází k prokrvení hrudníku, čímž se uvolňuje hlen a člověk snadněji vykašlává, především je to dáno obsahem esenciálních olejů.

 

Esenciální olej:

Esenciální olej z tymiánu je jedním z energeticky nejvíce horkých a nejsilněji povzbuzujících olejů.  Povzbuzuje, dodává sílu, odvahu a statečnost, napomáhá při náročných úlohách. Posiluje paměť a koncentraci, může být užitečný pro ty, kteří se zabývají studiem.

Tymiánová silice je antibakteriální, antimykotická, protiparazitická, protirevnatická a protikřečová, vykazuje také mírně diuretické vlastnosti.  Inhalace tymiánu je velice vhodná při zánětech dutin, kdy zlepšuje výrazně sekreci hlenu, pro tento účel je vhodné tymián kombinovat s heřmánkem.  Tymiánové koupele pomáhají při infekčních chřipkách a dále pak při rýmě a kašli.

 

Tymián a pleť:

Tymián má velmi příznivé vlastnosti i pro pokožku, a proto je velmi ceněný v kosmetice.

Extrakt z květů a listů tymiánu má antimikrobiální, dezinfekční a antioxidační účinky, proto je používán k vymývání a čištění ran a zánětlivých procesů. Jeho vlastnosti jsou ceněny u pokožky se zvýšenou tvorbou mazu a pomáhá v boji proti akné.

Tymián a vlasy:

Tymián je skvělá bylina proti padání vlasů. Dodává výživu vlasovým folikulům, aby Vaše vlasy byli krásné, hebké a zdravé. Má antiseptické účinky, takže bojuje proti lupům. Tymián pomáhá pokožce proti přílišnému rychlému maštění.

Zajímavost:

„Podle jedné z legend se traduje, že tymián budí sílu a odvahu“.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.