Kategorie

Ingredience

Produkty

Borůvky

Vaccinium myrtillus Leaf Extract

Borůvky

Stručná historie:

Jistě všichni známe tuto neuvěřitelnou rostlinu jménem Borůvka. Patří do čeledi vřesovcovitých, konkrétněji do rodu brusnice (tedy Borůvka). Jedná se o menší keřík s opadavými listy a černomodrými plody – bobule. Nejvíce je rozšířena v Evropě, kromě Jižního Španělska, Řecka či Itálie. Dále bychom ji našly v severní Asii či severní Americe.

Dříve se používal čaj ze sušených listů, jako lék pro ty, kteří trpěli cukrovkou a to především díky tomu, že má větší obsah glukoniů, než například u ostatních rostlinných přípravků.

Složení a léčebné účinky:

Nejen plod, který je vysokým zdrojem antioxidantů, ale i list v sobě skrývá obrovské léčebné účinky. List obsahuje až 11% tříslovin a látky snižující hladinu cukru v krvi (glukokiny), což je výhodné převážně pro diabetiky. Také se výrazně podílí na správnou činnost srdce a dále celý kardiovaskulární systém.

Dále uklidňuje mysl a následně přispívá k celkové psychické pohodě.
Hojně se využívá při zánětu dásní, kdy slouží k výplachům jako dezinfekce. Co se týče kožních nemocí, při vhození lístků do koupele výrazně napomáhá snižovat tyto problémy. Dále má antioxidační účinky, má pozitivní účinky na trávicí trakt a napomáhá při chronických problémech s močovým měchýřem a brání tvorbě ledvinových kamenů.

Borůvka a pleť:

Výtažek z listů napomáhá k omlazení pleti. Pleť vypadá zdravá a plná síly. V Borůvkách je obsažen vitamín C a E, ten dokáže vyrobit kolagen, díky němuž je pleť vyživená a předchází k tvorbě vrásek. Díky svým dalším účinným vlastnostem, borůvky dokáží účinně bojovat proti rakovině kůže a výrazně pomáhají řešit problém spálené kůže od sluníčka.

Konzumace plodů nebo pití čaje z extraktu je důležitým pomocníkem, především pro ty, které trápí ekzém, lupenka či jakýkoliv kožní problém. Stačí odvar pouze přiložit na konkrétní místa a brzy se dostaví zázračný účinek. Tip: Často se využívá, jako pleťová maska či vychlazený čaj, můžete použít jako pleťovou masku.

Extrakt z listů borůvek má adstringentní účinky, léčí infekce, a působí antibakteriálně.

Borůvka a vlasy:

Nejčastěji je extrakt používán do šampónů. Je to dáno díky Antokyanům, ty podporují vlasový folikul. Díky němu se urychluje proces rychlejšího růstu nových vlasů. Bojuje proti šedivění vlasů, chrání a zintenzivňuje barvu barvených vlasů a eliminuje škodlivé vlivy z okolí. Jako je slunce, chlór nebo sůl v mořské vodě.

Zajímavost a TIP:

Tato rostlina patří do Top 10 nejzdravějších rostlin.
Listy se musí otrhávat pouze z větviček, na kterých nerostou bobule popřípadě květy. Dále se odstraní nahnědlé či poškozené listy a lístky by se měli sušit ve stínu a na dobře větraném místě. V případě toho, že někdo chce dát listy usušit do sušičky, nesmí teplota přesáhnout více jak 40°C. Usušený list se navrací ke své původní zelené barvě a musí se uskladnit v dobře uzavíratelných sklenicích. Poznámka: Sběr by měl být od května až do června.

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.