Kategorie

Ingredience

Produkty

Měsíček*

Calendula Officinalis Flower Extract*

Měsíček*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Jedná se o úžasnou květinu, kterou používali již dříve mnoha národností. Pro Egypťany měsíček sloužil, jako bylina „omlazení“. Řekové či Peršané jí zase používali jako přísadu do jídel. Co se týče lékařského hlediska, dříve se nejvíce měsíček využíval při střevních problémech, byl podáván v případě vysokých horeček, nachlazení či sloužila jako mast na neštovice či spalničky.

Složení a léčebné účinky:

Pro nás jsou jistě nejdůležitější květy, kdy měsíček může být ve formě masti či oleje. Používá se v případě četných popálenin, velkoplošných ran. Ten kdo trpí na unavené oči či zánět spojivek, zde je osvědčeným pomocníkem. Napomáhá k lepšímu trávení, je proti nadjímání a celkově redukuje žaludeční problémy.

Měsíček a pleť:

Má protizánětlivé, znecitlivující, antiseptické a hojivé vlastnosti. Je dobrým změkčovadlem, zjemňuje, tónuje a hydratuje pokožku.
Měsíček je ideální pro suchou a velmi suchou pokožku (prasklinky, šupiny), protože hloubkově hydratuje, omlazuje a obnovuje ztracenou pružnost. Měsíček je také skvělý pro zlepšení krevního oběhu, a pokud se zaměříme na pleť, tak jeho účinky jsou opravdu mimořádné.

Extrakt z měsíčku má anti-agingový efekt, pokožku zklidňuje a léčí.

Měsíček a vlasy:

Výtažek z květu měsíčku též efektivně hydratuje pokožku hlavy, takže je velice doporučován pro léčbu lupů.  Pomáhá také zvýraznit barvu vlasů, zejména hnědé a tmavé odstíny, a odstraňuje chlór a sůl, které se obvykle vyskytují při každodenním mytí vlasů. Také vyživuje a posiluje vlasové folikuly (žlázy, které plodí vlasy) a pomáhá zvrátit škodu způsobenou znečištěním, takže vlasy mohou silněji a ve větším množství růst.

Produkty obsahující Měsíček*

Kam pokračovat ve čtení

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Anti-age ošetření se 100% čistým šípkovým olejem a kyselinou hyaluronovou je skutečným zážitkem a potěšením pro pleť, tělo i smysly. Vlastnosti šípkového oleje jsou fascinující a prospěšné nejen pro pleť zralou, suchou, která potřebuje zpevnit a vyhladit, ale také pro pleť problematickou, kterou trápí např. jizvy po akné, strie a narušená pokožka. Objevte novou řadu BIOPROTETTIVA a dopřejte své pleti extra péči a regeneraci.

Fascinující síla šnečího extraktu

Fascinující síla šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí, které nám příroda respektive šneček nabízí: bohatá na aktivní látky, je nepochybně účinným prvkem pro řešení různých typů problémů ovlivňujících naši pokožku. Jeho využití je široké a rozhodně není určen jen pro pleť unavenou, povadlou, která potřebuje zpevnit a vyhladit. Výborně se osvědčil pro pleť trpící akné i jinými nedokonalostmi. Řada LOOM je unikátní nejen kvalitou a množstvím daného extraktu, ale i metodou získávání a samotným chovem šnečků. Co umí? Pro koho je vhodná? Co dokáže s naší pletí? Čtěte v našem článku.

Pozvánka –  Kosmetický kongres 2020

Pozvánka – Kosmetický kongres 2020

Přijměte naše srdečné pozvání na výroční 5. ročník odborného kosmetického kongresu Krása na míru, který se uskuteční v pátek 2.10. 2020 v Praze. 5. ročník je takové malé výročí a to je zapotřebí řádně oslavit. Oslava to bude velkolepá, s bohatým programem, za přítomnosti skvělých přednášejících z Čech i zahraničí, s odhalením mnoha kosmetických novinek...Nenechte si ujít tento inspirativní a vzdělávací den, který je naším poděkováním za Vaši celoroční přízeň a podporu.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.