Kategorie

Ingredience

Produkty

Vrba bílá

Salix Alba Bark Extract

Vrba bílá

Stručná historie:

Vrba bílá – strom s krásnými úzkými lístky, který dorůstá až do 30 metrové výšky. Často je k vidění na vlhkých místech u řek, jezer, nebo potoků, kde se jim velmi daří. Léčebné účinky Vrby jsou známe již po několik staletí, jeho sílu využívali ve starém Egyptě a byl popsán ve spisu, který patřil slavnému lékaři Hippokratovi.

Složení a léčebné účinky:

Odvar z Vrby je vyhledáván při horečnatých onemocnění, pomáhá i při nachlazení a to proto, že působí jako analgetikum. Má uklidňující účinky, je vhodný při problémech s nespavostí. Lidé, kteří mají obtíže s močovým měchýřem, popř. ledvinami ho pijí, protože zintenzivní vylučování moči z těla.

Kůra obsahuje flavanoidy, pryskyřici nebo katechinovou tříslovinu.

Vrba bílá a pleť:

Má adstringentní vlastnost (stahující účinek), výborný na rozšířené póry.

Extrakt z Vrby je navíc protizánětlivý, a má zvláčňující účinky. Dokáže odstranit z pokožky starou odumřelou kůži  a pleť krásně vyčistit.

 

Zajímavost:

V 18 století se poprvé z Vrby bílé odloučila kyselina Salicylová a to dopomohlo k tomu, že se v roce 1899 podařilo synteticky připravit léčebný lék aspirin. Aspirin pomáhá od bolesti hlavy, různého zánětu a horečky.

Produkty obsahující Vrba bílá

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.