Kategorie

Ingredience

Produkty

GLUCONOLACTONE

GLUCONOLACTONE

GLUCONOLACTONE

Stručná historie:

Glukonolactone je polyhydroxykyselina. Jedná se o formu bílého krystalického prášku, který je velmi jemný a dokáže se rozpustit ve vodním skupenství.

 

Gluconolactone a pleť:

Většina milovníků péče o pleť pravděpodobně slyšela už o alfahydroxy kyselině nebo betahydroxy kyselině, tyto kyseliny se hojně používají v boji s akné, proti stárnutí pokožky či na pigmentové skvrny. Tyto kyseliny jsou velmi účinné, mohou být také příliš silné a dráždivé pro jedince s citlivou pletí a zde nastupují polyhydroxykyseliny, které jsou naopak méně dráždivé a jsou vhodné i pro velmi citlivou pleť.

Molekulární struktura Gluconolactone je složena z několika hydroxylových skupin, které přitahují vodu. A právě díky tomu pokožku hydratují, zvlhčují, pleť vypadá plná a revitalizovaná.

V kosmetice se Gluconolactone využívá také pro své výjimečné antioxidační vlastnosti, chrání proti volným radikálům, které způsobují předčasné stárnutí pleti. Chrání proti tzv. fotostárnutí.

Pokožku tedy obnovuje a vyhlazuje. Lze jej použít k léčbě rozšířených pórů, u drsné a nerovnoměrné pokožky a v případě hyperpigmentace.

 

Zajímavost:

Jedná se o zcela bezpečnou látku pro naše tělo a je vhodný i pro velmi citlivou pleť. Najdeme ho např. v zubních pastách, krémech, sérech,

Kam pokračovat ve čtení

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Nošení roušek si vybírá svou daň. Už tak citlivá pleť je nyní vystavena daleko větší zátěži. Suchost, pnutí, začervenání, svědění a dokonce i ekzém. Co dělat? Jak citlivou pleť rychle zklidnit a posílit?

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Salóny krásy jsou uzavřeny, to však neznamená, že necháme svou pleť ladem. Právě naopak. Je důležité se o pleť i nadále starat a zmírnit dopady způsobené absencí profesionální péče. Využijte aktuální čas k péči o svou pleť. Je jaro a pleť potřebuje nastartovat a obnovit. Pusťte se do domácího kosmetického ošetření, ukážeme Vám, jak na to a poradíme i jak na domácí masáž obličeje.

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví, jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3 rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme? Štětce, houbičky, krabičky, pudřenky, rtěnky i krémy samotné si zaslouží zodpovědný přístup a pravidelné čištění a dezinfikování. V článku se dozvíte jak a čím dezinfikovat a čistit.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.