Kategorie

Ingredience

Produkty

Glukóza

Glucose

Glukóza

Glukóza (Glucose) jednoduchý cukr rostlinného původu patří do skupiny polyolů. Název je odvozen z řečtiny (glykys / gleukos) – česky sladký / mošt či sladké víno. Získává se enzymatickou hydrolýzou bramborového škrobu, pšenice, kukuřice, ovsa, manioku nebo také krystalizací z rostlinných šťáv, zejména z hroznů vinné révy.

Vyrábí se ve formě bílého krystalického prášku, který je rozpustný ve vodě nebo jako sirup světlé barvy. Je složkou používanou hlavně v potravinářském průmyslu jako přírodní sladidlo, využití má také v kosmetice jako efektivní emulgátor či zahušťovadlo, zlepšuje konzistenci produktů. Bývá součástí přírodní kosmetiky jako bezpečná dobře snášená nealergizující a v přírodě snadno odbouratelná látka.

Pro pokožku je přínosem díky tomu, že váže vodu – a tím ji udržuje vláčnou a hydratovanou. Podporuje regenerační schopnost a zlepšuje obnovu buněk, tím přirozeně zpomaluje proces stárnutí. Často bývá součástí produktů vhodných pro dehydratovanou, unavenou a povadlou pleť, pleť vystavenou slunci (přípravky pro čištění pleti, pleťová i oční séra, tělová mléka, …)

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.