Kategorie

Ingredience

Produkty

Glukóza

Glucose

Glukóza

Glukóza (Glucose) jednoduchý cukr rostlinného původu patří do skupiny polyolů. Název je odvozen z řečtiny (glykys / gleukos) – česky sladký / mošt či sladké víno. Získává se enzymatickou hydrolýzou bramborového škrobu, pšenice, kukuřice, ovsa, manioku nebo také krystalizací z rostlinných šťáv, zejména z hroznů vinné révy.

Vyrábí se ve formě bílého krystalického prášku, který je rozpustný ve vodě nebo jako sirup světlé barvy. Je složkou používanou hlavně v potravinářském průmyslu jako přírodní sladidlo, využití má také v kosmetice jako efektivní emulgátor či zahušťovadlo, zlepšuje konzistenci produktů. Bývá součástí přírodní kosmetiky jako bezpečná dobře snášená nealergizující a v přírodě snadno odbouratelná látka.

Pro pokožku je přínosem díky tomu, že váže vodu – a tím ji udržuje vláčnou a hydratovanou. Podporuje regenerační schopnost a zlepšuje obnovu buněk, tím přirozeně zpomaluje proces stárnutí. Často bývá součástí produktů vhodných pro dehydratovanou, unavenou a povadlou pleť, pleť vystavenou slunci (přípravky pro čištění pleti, pleťová i oční séra, tělová mléka, …)

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.