Kategorie

Ingredience

Produkty

Glyceryl Caprylate

Glyceryl Caprylate

Glyceryl Caprylate

Vznik:

Glyceryl Caprylate je jednou z nejčastěji používaných látek v kosmetice. Látka je přírodního, syntetického nebo živočišného původu a má podobu bílé pevné látky.

Je to sloučenina glycerinu a kyseliny kaprylové.

Glyceryl Caprylate a kosmetika:

Do kosmetických přípravků se používá pro své antimikrobiální účinky. Často látku nalezneme v šamponech, kondicionérech, čistících prostředcích na obličej, mýdlech, řasenkách nebo i v opalovacích krémech.

Krémům dodává roztíratelnost.

Glyceryl Caprylate a pleť:

Pomáhá pleti vstřebat hlouběji další aktivní látky, dodává jí hebkost a pokožku nedráždí.

Glyceryl Caprylate a vlasy:

Vlasy čistí, snadno se vymývá a pečuje o pokožku hlavy.

Produkty obsahující Glyceryl Caprylate

Kam pokračovat ve čtení

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Už jste někdy měli opar bezprostředně po zkoušce nebo stresovém období? A pupínek, který vykoukne před důležitou událostí? Dnes slyšíme stále častěji o Neurokosmetice, vědě, která studuje vztah mezi kůží a mozkem, identifikuje souvislosti, příčinné faktory a poté studuje a navrhuje efektivní řešení. Kůže je totiž přímo spojena s naší psychikou a nervovým systémem. Ve skutečnosti dokáží naše emoce oslabovat obranyschopnost kůže, způsobovat nebo zhoršovat záněty, akné, dermatitidu nebo psoriázu.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jak vybrat vhodný opalovací přípravek? Jaký SPF faktor je pro Vás ten nejvhodnější? Rozhodující je fototyp. Ten vyjadřuje množství melaninu v kůži, který má každý člověk rozdílný. Melanin nás přirozeně chrání před UV zářením. Čím má člověk tmavší kůži, barvu vlasů a očí, tím má jeho pokožka větší odolnost vůči slunečnímu záření, a také vyšší fototyp. Jaký jste fototyp?

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.