Kategorie

Ingredience

Produkty

Glyceryl stearát

Glyceryl stearate SE

Glyceryl stearát

Vznik:

Glyceryl se získává z palmojádrového oleje. Palmojádrový olej je jedlý, rostlinný olej získaný z jader plodů palmy olejné.

Může být ale i živočišného původu. Ten se ale vyskytuje jen v konvenční kosmetice.

Glyceryl je pevná, krémově zabarvená, povrchově aktivní látka, která má voskovitou konzistenci. Je to látka přirozená lidskému tělu.

Glyceryl v kosmetice:

Glyceryl stearate SE funguje jako emulgátor a konzistenční činidlo. Nachází se jak ve vlasové, tak v pleťové kosmetice. Jako složka pomáhá lépe vsakovat oleje nebo pleťové krémy.

Glyceryl a pleť:

Pokožku krásně zjemňuje, zvlhčuje, a vyhlazuje. Funguje pro pleť jako obrana, která zabraňuje dehydrataci a ochraňuje proti volným radikálům. Působí také proti předčasnému stárnutí.

Glyceryl na řasy působí vysoce hydratačně. Zároveň ale řasy chrání proti vnějším vlivům.

Glyceryl a vlasy:

Má velmi silnou schopnost odstraňovat a odmašťovat vlasy i pokožku hlavy. Bojuje proti stárnutí vlasů a zanechává jemnou pokožku hlavy.

Zajímavost:

Palmojádrový olej, ze kterého je Glyceryl získáván je používán jak v kosmetice, tak v potravinářství (čokoláda, tuky, margarín), doplňcích stravy, farmaceutickém průmyslu nebo čistících prostředcích.

Produkty obsahující Glyceryl stearát

Kam pokračovat ve čtení

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.