Kategorie

Ingredience

Produkty

Heřmánek*

Chamomilla Recutita Flower Extract*

Heřmánek*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Tato rostlina má bohatou historii a jeho vůni a léčebné vlastnosti znali Staří Řekové. Egypťané, především tedy bůh slunce Ra, heřmánek považoval za posvátnou rostlinu a využívali ho ti, kteří trpěli úpalem.

Léčebné účinky a složení:

Za prvé je nutné říci, že se používají jen květy a ty obsahují například modrou silici, flavanoindy či terpeny. Květy se louhují a extrakt se přikládá na místa zasažená od popálenin, v případě alergických reakcí.

Může sloužit jako výborný pomocník při léčbě zánětu spojivek, stačí si oči pouze extraktem vypláchnout. Má protizánětlivé či žaludeční účinky, když nás značně trápí záněty močového měchýře.

Heřmánek a pleť:

Heřmánek je jednou z nejznámějších léčivých rostlin používaných od starověku. Vysoký obsah flavonoidů mu dává velkou antioxidační sílu, pomáhá pokožce v boji s volnými radikály, zlepšuje krevní oběh, je prevencí u možného výskytu křečových žil a také zabraňuje depigmentaci  (ztráta barvy kůže – nedostatek pigmentu).

Extrakt z heřmánku má výjimečně uklidňující, protizánětlivou, baktericidní, fungicidní a antiseptickou sílu. Udržuje kůži bez otoků a zbavuje toxinů. Hojně se také za poslední roky používá voda z Heřmánku, která se přidává jako přísada do kosmetických výrobků, které jsou určené na alergie, akné, spáleniny od sluníčka, popř. podrážděná pokožka.

Voda z heřmánku se nejlépe hodí k čištění, tonizaci nebo odličování. Navozuje pocit harmonie a klidu. Pleť skvěle hydratuje  a vytváří ochrannou vrstvu.

Heřmánek zklidní řasy po aplikaci Liftingu řas a dodá jim lesk.

Heřmánek a vlasy:

Heřmánek je též díky svým aktivním složkám schopen zesvětlit vlasy, dodá vlasům lesk a doporučuje se při léčbě problémů se šupinami (vyrážky, svědění). Vlasy zjemňuje a čistí, pomáhá udržovat jasný tón, pečuje o pokožku hlavy, vyrovnává tvorbu tuku a zabraňuje vzniku lupů.

Zajímavost:

Heřmánek má hodně lidí spojený s tím, že se jedná o léčivou bylinu, je to sice pravda, ale odborně je zařazen mezi plevel.

Produkty obsahující Heřmánek*

Kam pokračovat ve čtení

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Anti-age ošetření se 100% čistým šípkovým olejem a kyselinou hyaluronovou je skutečným zážitkem a potěšením pro pleť, tělo i smysly. Vlastnosti šípkového oleje jsou fascinující a prospěšné nejen pro pleť zralou, suchou, která potřebuje zpevnit a vyhladit, ale také pro pleť problematickou, kterou trápí např. jizvy po akné, strie a narušená pokožka. Objevte novou řadu BIOPROTETTIVA a dopřejte své pleti extra péči a regeneraci.

Fascinující síla šnečího extraktu

Fascinující síla šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí, které nám příroda respektive šneček nabízí: bohatá na aktivní látky, je nepochybně účinným prvkem pro řešení různých typů problémů ovlivňujících naši pokožku. Jeho využití je široké a rozhodně není určen jen pro pleť unavenou, povadlou, která potřebuje zpevnit a vyhladit. Výborně se osvědčil pro pleť trpící akné i jinými nedokonalostmi. Řada LOOM je unikátní nejen kvalitou a množstvím daného extraktu, ale i metodou získávání a samotným chovem šnečků. Co umí? Pro koho je vhodná? Co dokáže s naší pletí? Čtěte v našem článku.

Pozvánka –  Kosmetický kongres 2020

Pozvánka – Kosmetický kongres 2020

Přijměte naše srdečné pozvání na výroční 5. ročník odborného kosmetického kongresu Krása na míru, který se uskuteční v pátek 2.10. 2020 v Praze. 5. ročník je takové malé výročí a to je zapotřebí řádně oslavit. Oslava to bude velkolepá, s bohatým programem, za přítomnosti skvělých přednášejících z Čech i zahraničí, s odhalením mnoha kosmetických novinek...Nenechte si ujít tento inspirativní a vzdělávací den, který je naším poděkováním za Vaši celoroční přízeň a podporu.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.