Kategorie

Ingredience

Produkty

Heřmánek*

Chamomilla Recutita Flower Extract*

Heřmánek*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Tato rostlina má bohatou historii a jeho vůni a léčebné vlastnosti znali Staří Řekové. Egypťané, především tedy bůh slunce Ra, heřmánek považoval za posvátnou rostlinu a využívali ho ti, kteří trpěli úpalem.

Léčebné účinky a složení:

Za prvé je nutné říci, že se používají jen květy a ty obsahují například modrou silici, flavanoindy či terpeny. Květy se louhují a extrakt se přikládá na místa zasažená od popálenin, v případě alergických reakcí.

Může sloužit jako výborný pomocník při léčbě zánětu spojivek, stačí si oči pouze extraktem vypláchnout. Má protizánětlivé či žaludeční účinky, když nás značně trápí záněty močového měchýře.

Heřmánek a pleť:

Heřmánek je jednou z nejznámějších léčivých rostlin používaných od starověku. Vysoký obsah flavonoidů mu dává velkou antioxidační sílu, pomáhá pokožce v boji s volnými radikály, zlepšuje krevní oběh, je prevencí u možného výskytu křečových žil a také zabraňuje depigmentaci  (ztráta barvy kůže – nedostatek pigmentu).

Extrakt z heřmánku má výjimečně uklidňující, protizánětlivou, baktericidní, fungicidní a antiseptickou sílu. Udržuje kůži bez otoků a zbavuje toxinů. Hojně se také za poslední roky používá voda z Heřmánku, která se přidává jako přísada do kosmetických výrobků, které jsou určené na alergie, akné, spáleniny od sluníčka, popř. podrážděná pokožka.

Voda z heřmánku se nejlépe hodí k čištění, tonizaci nebo odličování. Navozuje pocit harmonie a klidu. Pleť skvěle hydratuje  a vytváří ochrannou vrstvu.

Heřmánek zklidní řasy po aplikaci Liftingu řas a dodá jim lesk.

Heřmánek a vlasy:

Heřmánek je též díky svým aktivním složkám schopen zesvětlit vlasy, dodá vlasům lesk a doporučuje se při léčbě problémů se šupinami (vyrážky, svědění). Vlasy zjemňuje a čistí, pomáhá udržovat jasný tón, pečuje o pokožku hlavy, vyrovnává tvorbu tuku a zabraňuje vzniku lupů.

Zajímavost:

Heřmánek má hodně lidí spojený s tím, že se jedná o léčivou bylinu, je to sice pravda, ale odborně je zařazen mezi plevel.

Produkty obsahující Heřmánek*

Kam pokračovat ve čtení

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Nošení roušek si vybírá svou daň. Už tak citlivá pleť je nyní vystavena daleko větší zátěži. Suchost, pnutí, začervenání, svědění a dokonce i ekzém. Co dělat? Jak citlivou pleť rychle zklidnit a posílit?

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Salóny krásy jsou uzavřeny, to však neznamená, že necháme svou pleť ladem. Právě naopak. Je důležité se o pleť i nadále starat a zmírnit dopady způsobené absencí profesionální péče. Využijte aktuální čas k péči o svou pleť. Je jaro a pleť potřebuje nastartovat a obnovit. Pusťte se do domácího kosmetického ošetření, ukážeme Vám, jak na to a poradíme i jak na domácí masáž obličeje.

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví, jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3 rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme? Štětce, houbičky, krabičky, pudřenky, rtěnky i krémy samotné si zaslouží zodpovědný přístup a pravidelné čištění a dezinfikování. V článku se dozvíte jak a čím dezinfikovat a čistit.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.