Kategorie

Ingredience

Produkty

Houba Reishi

Ganoderma Lucidum Spore Extract

Houba Reishi

Stručná historie:

Jedná se o druh chorošovité houby, vyskytuje se na kořenech, pařezech různých druhů stromů, převážně těch listnatých. Přínos této léčivé houby využívali již od pradávna, a to v tradiční čínské medicíně. V překladu „Reishi“ znamená „božská houba“, také se jí ale přezdívá jako houba nesmrtelnosti a dlouhověkosti!

Reishi a pleť:

Chrání naši pleť před oxidačním stresem, a to převážně díky obsaženému glutationu. Dle vědeckých studií je podloženo, že houba Reishi potlačuje a zamezuje tvorbě vrásek a předčasného stárnutí, má tzv. anti-aging efekt.  Má protizánětlivé účinky, a navíc obnovuje a napravuje správnou činnost našich buněk. Chrání proti pigmentovým skvrnám. Extrémně silný antioxidant, chrání proti volným radikálům.

Obsahuje řadu velice důležitých živin: 17 aminokyselin, glukózu, galaktózu, manózu, B-vitamín, minerální soli, steroly, terpenoidy atd.

Reishi a tělo:

Posiluje imunitu, je vhodná v období chřipek, ale i při velkém psychickém vypětí. Odstraňuje z těla toxické látky nahromaděné v játrech. Rovněž podporuje fyziologickou funkci jater nebo srdeční oběh a povzbuzuje srdce. Obsahuje velké množství různých druhů polysacharidů, což má vliv na její schopnosti podpořit imunitu (některé z nich jsou působením podobné betaglukanům) a u některých z  nich vědci zkoumají protinádorové působení.

Zajímavost:

Houbu Reishi můžete vypěstovat sami doma, ale celý proces trvá celý jeden rok!

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.