Kategorie

Ingredience

Produkty

Hroznové víno*

Vitis vinifera seed oil

Hroznové víno*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

V kosmetice se využívá olej z hroznových jadérek i šťáva samotná.

Hroznový olej

Tento zázračný olej, díky svým vlastnostem nahradil už pro mnoha žen kokosový olej. Vyrábí se z lisováním hroznových jader, z plodu vína.

Léčebné účinky a složení:

Má silné antioxidační účinky Procyanidin, ten je mnohokrát silnější, než například složení ve vitamínu E. Resveratrol je také další látka, která se ale nachází ve slupkách hroznového vína (převážně v těch modrých), ten má navíc i antibakteriální účinky. Využívá se i pro natření pokožky, která utrpěla popáleninu.

Hroznový olej a pleť:

Olej z hroznových semen je skvělým změkčovadlem, které změkčuje a uklidňuje pokožku a pomáhá vyrovnat ztrátu vody v kůži. Olej z hroznových semen je dokonalou přísadou pro oslabenou, nebo poškozenou pokožku, protože pomáhá udržovat strukturu epiteliálních buněk.

Obsahuje proanthocyanidiny, které jsou inhibitory nežádoucích účinků v důsledku UV záření. Tyto přírodní polyfenoly nebo flavonoidy jsou velmi účinné jako anti-aging produkty a pomáhají předcházet vráskám.

Olej se navíc i výborně vstřebá a nezanechává pocit ulepené a zanesené pokožky.

Hroznový olej a vlasy:

Je vynikající pro komplexní hydrataci vlasů a je vhodný pro typ pokožky, která je suchá.

Zajímavost:

Vhodný je i pro muže a nejčastěji se používá při holení. Navíc je výborný i v kuchyni, může se použít na smažení či pečení.

 

Šťáva z hroznů

Hrozny jsou bohaté na polyfenoly, prospěšné k ochraně pleti proti předčasnému stárnutí. Díky obsaženým živinám pokožku významně hydratuje, chrání proti vnějšímu městskému znečištění.

Produkty obsahující Hroznové víno*

Kam pokračovat ve čtení

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika - pro všechny, kteří touží svou pleť obnovit, omladit a zregenerovat bez použití skalpelu či botoxu. Epigenetická kosmetika využívá nejnovější špičkové technologie, stimuluje a vnáší řád do buněk a tkání. Efektivně bojuje se všemi známkami stárnutí, citlivostí a akné. Proniká hluboko do našich buněk, kterým předává důležité informace, zlepšuje jejich biochemické vlastnosti a restartuje mechanismy, které pleť využívala, když byla mladá. Skutečný průlom v kosmetické péči.

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Kosmetička radí – pigmentové skvrny

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace jsou malé nebo větší tmavé až černé skvrny, které trápí čím dál více žen a slečen. Ubírají nám na sebevědomí, necítíme se dobře a snažíme se je všemožně odstraňovat a maskovat hodně krycími líčidly. Jaké přípravky jsou vhodné pro takový stav pleti, jak je správně použít, vrstvit, kombinovat a jak moc je důležitá prevence? To vše v novém článku.

Kosmetička radí – co na akné, pupínky a záněty

Kosmetička radí – co na akné, pupínky a záněty

Pupínek, vřídek, akné - kdo by to neznal, čas od času se objeví i na té nejdokonalejší tváři a v ten nejméně vhodný moment. Co dělat a co naopak nikdy nedělat, když se objeví pupínek? Co spolehlivě zabere a pomůže postižené místo rychle vyhojit?

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.