Kategorie

Ingredience

Produkty

Hydroxid amonný

Ammonium hydroxide

Hydroxid amonný

Ammonium Hydroxide, česky Hydroxid amonný, je roztok amoniaku – čpavku smíchaného ve vodě. Je ve formě bezbarvé kapaliny s charakteristickým, štiplavým zápachem, patří mezi žíraviny.

V kosmetických přípravcích se používá v silně zředěné formě. Funguje jako denaturační prostředek, regulátor pH, či bělící prostředek nejčastěji ve spojitosti s kyselinou glykolovou – AHA kyselinou využívanou v dermokosmetické péči –  k hojení akné, na pigmentové skvrny, vrásky, rozšířené póry, jizvy.  Ammonium Hydroxide bývá také součástí konvenčních barev na vlasy, podporuje lepší pronikání pigmentace do vlasu tím, že naruší jeho kutikulu.

V koncentrované formě hydroxid amonný způsobí poleptání pokožky, je dráždivý pro oči a dýchací cesty a může být příčinou alergické reakce.  Je toxický pro nereprodukční orgány a nervovou soustavu a velmi špatně biologicky odbouratelný, toxický pro vodní ekosystém.

Kam pokračovat ve čtení

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.