Kategorie

Ingredience

Produkty

Isopropyl alcohol

Isopropyl alcohol

Isopropyl alcohol

Chemická látka bez negativních účinků na zdraví

Isopropyl Alcohol je bezbarvá hořlavá kapalina, svými vlastnostmi blízká klasickému alkoholu (etylalkoholu, neboli kvasnému lihu). Je rozpustná ve vodě a má nízkou teplotu varu a rychle se odpařuje.

Používá se v lakýrnictví, kosmetickém průmyslu nebo ve farmacii. V čisticích prostředcích pro domácnost jej najdeme jako antiseptikum. Na rozdíl od vody má schopnost rozpouštět lepkavé zbytky jako jsou zaschlé žvýkačky anebo lak na vlasy na zrcadle v koupelně.

Isopropyl Alkohol je široce používaná složka v kosmetice, hlavně v přípravcích osobní péče. Reguluje viskozitu výrobku, zabraňuje přílišnému pěnění při protřepání lahviček, má parfemační funkci, konzervuje, dezinfikuje (brání růstu hub a bakterií ve výrobku) a působí jako rozpouštědlo.

Přidává se do balzámů po holení, lázeňských výrobků, do dekorativní kosmetiky, čisticích přípravků, produktů péče o nehty a vlasy i do pleťové kosmetiky (hlavně u mastné a problematické pleti).

Co se týká zdravotních rizik, není Isoprophyl Alcohol v kosmetice brán jako zvlášť nebezpečná látka. Může být pouze příčinou vysušování či podráždění pokožky a není vhodná pro citlivou pleť. Jsou s ní spojovány některé negativní jevy, které se mohou dostavit po vdechování nepřiměřeného množství látky.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.