Kategorie

Ingredience

Produkty

Jojobový olej*

Simmondsia Chinensis Seed Oil*

Jojobový olej*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Původem Jojobový olej pochází z pouštní oblasti, která se nachází v Arizoně, což je jeden ze států ve Spojených státech amerických.

Získává se z plodů, které rostou na keři zvané Simmondsia, ten je sytě zelený a lidé si ho často mohou plést s olivovníkem. Na keři rostou bobule, uvnitř jsou bílá semene, ze kterých se díky lisování vyrábí jojobový olej.

 

Složení a léčebné účinky:

Obsahuje různé druhy tokoferolů, které tvoří vitamín E, a značné množství přírodních minerálů. Vitamín E je obecně známý pro své ochranné vlastnosti vůči slunečnímu záření a také má anti-aging účinek.

Jinak má olej další skvělé vlastnosti, lidé jistě ocení, že se nekazí, navíc se úžasně vstřebává. Silně bojuje proti akné a dalším kožním nemocem. Napomáhá při problémech s močovým měchýřem a je proti takovým zánětům a navíc léčí hemeroidy.

Jojobový olej a pleť:

Je to skvělý zvlhčovač, který snižuje v pleti ztrátu vody. Je bohatý na mastné kyseliny, jako je omega 6, pomáhá obnovovat vnější vrstvy buněk, zadržuje vodu a zabraňuje dehydrataci.

Má uklidňující a protizánětlivé účinky je vhodný pro citlivou dětskou pokožku, nebo pro pokožku podrážděnou holením. Díky své schopnosti smísit se s tukem pomáhá jojobový olej rozpouštět a odstraňovat kožní maz, dojde k uvolnění folikulu a k normálnímu fungování.

Jojobový olej a vlasy:

Je vynikajícím pomocníkem proti padání vlasů.

Zajímavost:

Obsahuje přirozený UV faktor 2-4 SPF. Má vynikající vlastnost, jelikož má vysokou schopnost takzvaných vysokomolekulárních esterů, ty jsou synonymní těm, které dokáží vytvořit mazové žlázy člověka.

Produkty obsahující Jojobový olej*

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – čištění pleti.

Kosmetička radí – čištění pleti.

Vlastní pořad o kosmetice v TV? Ano, skutečně se to děje a my z toho máme obrovskou radost. 8dílů je věnovaných kosmetické osvětě - projdeme vše od úplných základu, zboříme spoustu kosmetických mýtů a pomůžeme Vám se v kosmetice zorientovat. Pokud nestihnete pořad v TV nezoufejte, každý díl můžete zpětně sledovat zde na našem blogu, na sociálních sítí a našem Youtube kanálu. Tak hezkou podívanou. Vaše Martina

Péče o pleť, tělo a vlasy v zimě

Péče o pleť, tělo a vlasy v zimě

Na podzim a v zimě je naše pokožka vystavena velkým změnám. Vítr, chlad, mráz, časté přechody z tepla do zimy, přetopené místnosti a v nich suchý vzduch, slabší pitný režim... Všechny tyto faktory ovlivňují kvalitu a zdraví pleti. Kůže produkuje méně mazu a je tak náchylnější ke vzniku šupinek, různých citlivostí, může být hrubá na dotek, začervenalá... Jakou péči zvolit? Jaké produkty zařadit a čím každodenní péči obohatit?

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Anti-age ošetření se 100% čistým šípkovým olejem a kyselinou hyaluronovou je skutečným zážitkem a potěšením pro pleť, tělo i smysly. Vlastnosti šípkového oleje jsou fascinující a prospěšné nejen pro pleť zralou, suchou, která potřebuje zpevnit a vyhladit, ale také pro pleť problematickou, kterou trápí např. jizvy po akné, strie a narušená pokožka. Objevte novou řadu BIOPROTETTIVA a dopřejte své pleti extra péči a regeneraci.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.