Kategorie

Ingredience

Produkty

Jojobový olej*

Simmondsia Chinensis Seed Oil*

Jojobový olej*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Původem Jojobový olej pochází z pouštní oblasti, která se nachází v Arizoně, což je jeden ze států ve Spojených státech amerických.

Získává se z plodů, které rostou na keři zvané Simmondsia, ten je sytě zelený a lidé si ho často mohou plést s olivovníkem. Na keři rostou bobule, uvnitř jsou bílá semene, ze kterých se díky lisování vyrábí jojobový olej.

Složení a léčebné účinky:

Obsahuje různé druhy tokoferolů, které tvoří vitamín E, a značné množství přírodních minerálů. Vitamín E je obecně známý pro své ochranné vlastnosti vůči slunečnímu záření a také má anti-aging účinek.

Jinak má olej další skvělé vlastnosti, lidé jistě ocení, že se nekazí, navíc se úžasně vstřebává. Silně bojuje proti akné a dalším kožním nemocem. Napomáhá při problémech s močovým měchýřem a je proti takovým zánětům a navíc léčí hemeroidy.

Jojobový olej a pleť:

Je to skvělý zvlhčovač, který snižuje v pleti ztrátu vody. Je bohatý na mastné kyseliny, jako je omega 6, pomáhá obnovovat vnější vrstvy buněk, zadržuje vodu a zabraňuje dehydrataci.

Má uklidňující a protizánětlivé účinky, je vhodný pro citlivou dětskou pokožku nebo pro pokožku podrážděnou holením. Díky své schopnosti smísit se s tukem pomáhá jojobový olej rozpouštět a odstraňovat kožní maz, dojde k uvolnění folikulu a k normálnímu fungování.

V kosmetice se též využívají jojobové estery – ty vznikají esterifikací jojobového oleje či hydrogenovaného jojobového oleje. Jedná se o přírodní derivát, přesněji směs mastných kyselin a mastných alkoholů. Jojobové estery jsou lidskou pokožkou velmi dobře přijímány,  jejich struktura je podobná kožnímu mazu. Mají spoustu pozitivních vlastností jojobového oleje, navíc jsou stabilnější a více odolné vůči oxidaci.

Jojobový olej a vlasy:

Je vynikajícím pomocníkem proti padání vlasů.

Zajímavost:

Obsahuje přirozený UV faktor 2-4 SPF. Má vynikající vlastnost, jelikož má vysokou schopnost takzvaných vysokomolekulárních esterů, ty jsou synonymní těm, které dokáží vytvořit mazové žlázy člověka.

Produkty obsahující Jojobový olej*

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.