Kategorie

Ingredience

Produkty

Jojobový olej*

Simmondsia Chinensis Seed Oil*

Jojobový olej*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Původem Jojobový olej pochází z pouštní oblasti, která se nachází v Arizoně, což je jeden ze států ve Spojených státech amerických.

Získává se z plodů, které rostou na keři zvané Simmondsia, ten je sytě zelený a lidé si ho často mohou plést s olivovníkem. Na keři rostou bobule, uvnitř jsou bílá semene, ze kterých se díky lisování vyrábí jojobový olej.

 

Složení a léčebné účinky:

Obsahuje různé druhy tokoferolů, které tvoří vitamín E, a značné množství přírodních minerálů. Vitamín E je obecně známý pro své ochranné vlastnosti vůči slunečnímu záření a také má anti-aging účinek.

Jinak má olej další skvělé vlastnosti, lidé jistě ocení, že se nekazí, navíc se úžasně vstřebává. Silně bojuje proti akné a dalším kožním nemocem. Napomáhá při problémech s močovým měchýřem a je proti takovým zánětům a navíc léčí hemeroidy.

Jojobový olej a pleť:

Je to skvělý zvlhčovač, který snižuje v pleti ztrátu vody. Je bohatý na mastné kyseliny, jako je omega 6, pomáhá obnovovat vnější vrstvy buněk, zadržuje vodu a zabraňuje dehydrataci.

Má uklidňující a protizánětlivé účinky je vhodný pro citlivou dětskou pokožku, nebo pro pokožku podrážděnou holením. Díky své schopnosti smísit se s tukem pomáhá jojobový olej rozpouštět a odstraňovat kožní maz, dojde k uvolnění folikulu a k normálnímu fungování.

Jojobový olej a vlasy:

Je vynikajícím pomocníkem proti padání vlasů.

Zajímavost:

Obsahuje přirozený UV faktor 2-4 SPF. Má vynikající vlastnost, jelikož má vysokou schopnost takzvaných vysokomolekulárních esterů, ty jsou synonymní těm, které dokáží vytvořit mazové žlázy člověka.

Produkty obsahující Jojobový olej*

Kam pokračovat ve čtení

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Bioprotettiva, pro uchování krásné a zdravé pleti

Anti-age ošetření se 100% čistým šípkovým olejem a kyselinou hyaluronovou je skutečným zážitkem a potěšením pro pleť, tělo i smysly. Vlastnosti šípkového oleje jsou fascinující a prospěšné nejen pro pleť zralou, suchou, která potřebuje zpevnit a vyhladit, ale také pro pleť problematickou, kterou trápí např. jizvy po akné, strie a narušená pokožka. Objevte novou řadu BIOPROTETTIVA a dopřejte své pleti extra péči a regeneraci.

Fascinující síla šnečího extraktu

Fascinující síla šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí, které nám příroda respektive šneček nabízí: bohatá na aktivní látky, je nepochybně účinným prvkem pro řešení různých typů problémů ovlivňujících naši pokožku. Jeho využití je široké a rozhodně není určen jen pro pleť unavenou, povadlou, která potřebuje zpevnit a vyhladit. Výborně se osvědčil pro pleť trpící akné i jinými nedokonalostmi. Řada LOOM je unikátní nejen kvalitou a množstvím daného extraktu, ale i metodou získávání a samotným chovem šnečků. Co umí? Pro koho je vhodná? Co dokáže s naší pletí? Čtěte v našem článku.

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Pravidelná domácí kosmetická péče je prevencí a investicí do budoucna a jde ruku v ruce s pravidelnou návštěvou kosmetického salónu. Jedno bez druhého nefunguje. Je důležité se o pleť pravidelně starat. Pusťte se do domácího kosmetického ošetření, ukážeme Vám, jak na to a poradíme i jak na domácí masáž obličeje. Výsledky Vás překvapí.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.