Kategorie

Ingredience

Produkty

Kaolín

Kaolin

Kaolín

Stručná historie:

Jedná se o usazenou a nezpevněnou horninu, která vznikla sloučením jílového minerálu s miniaturními křemitými zrnky.

Název Kaolín pochází z jedné Čínské provincie a je odvozený od Kao-ling tchu, což z překladu znamená „hlína z vysokého kopce“.

Kaolín a pleť:

Kaolín, nebo také bílá hlína, má tolik prospěšných vlastností, že se stala nepostradatelným produktem v kosmetice. Má výjimečnou absorpční schopnost, která umožňuje hloubkové odstranění nečistot, aniž by narušila kůži. Eliminuje nečistoty a mrtvé buňky podporující růst a vývoj nových buněk a snižuje vznik vrásek a mimických linek.

Tato hlína je přirozená a živá látka schopná omezit množení patogenních mikroorganismů a podporuje regeneraci buněk.
Obsahuje také velké množství minerálů a stopových prvků. Kaolín obsahuje vysoký obsah křemíku. Ten hraje zásadní roli při tvorbě kůže a pojivových tkání.

Kaolín má velice uklidňující, okysličující a čistící vlastnostmi. Nejčastěji se z něho vyrábějí pleťové masky.

Zajímavost:

Kaolín se proslavil, jako surovina, ze které se vyrábí porcelán.

Kam pokračovat ve čtení

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

NOVINKA Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.