Kategorie

Ingredience

Produkty

Karanja olej

Pongamia Glabra Seed Oil

Karanja olej

Stručná historie:

Tento olej se získává z olejnatých semen, které rostou na stromě (buk) Pongamia glabra, česky se mu přezdívá Kožnatec indický. Jak již z názvu vyplývá původem pochází z Indie, kde se také nejvíce vyskytuje. Pro představu: každý plod má maximálně dvě semena, ty obsahují až cca. 35 % množství oleje.

Karanja olej a pleť:

Pro nás je důležitý převážně díky tomu, že je schopný absorbovat škodlivé UV, UVA a UVB záření. Navíc celkově pokožku chrání proti spálení od sluníčka a eliminuje tzv. foto stárnutí. Zabraňuje předčasnému stárnutí, má anti-aging efekt a vyhlazuje jemné vrásky. Doporučuje se především pro ty, které trápí mastná pleť, jelikož jsou jeho účinky silně antimikrobiální.

Nabízí také hydratační a změkčující vlastnosti.

Karanja olej a vlasy:

Často se přidává do přípravků na barvené vlasy, které jsou zároveň poškozené, a to buď od barvy, nebo slunečních paprsků.

Zajímavost:

Vzácný olej, který patří do ojedinělé skupiny, které obsahují přírodní SPF faktor!

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.