Kategorie

Ingredience

Produkty

Kofein

Caffeine

Kofein

Stručný popis

Název je odvozen podle rostliny Coffea Arabica, jejíž semena rostou na keři zvaném Kávovník arabský, pěstovat jej můžete dokonce i doma.  Původem pochází z tropických pásů a z jeho semen vzniká káva, která se praží. Kofein se nachází v kávových zrnech i v listech čajovníku, je to hořký bílý krystalický alkaloid.

Složení a léčebné účinky

Je vědecky dokázáno, že v jednom hrníčku kávy můžeme najít mnoho vitamínů, jako B1, B2, dále minerály – draslík, fosfor nebo hořčík, který je velmi prospěšný pro správné fungování našeho těla.

Při pravidelné konzumaci je prokázáno, že se snižuje riziko určitých chorob, mezi nejznámější patří buď Alzheimerova, či Parkinsonova choroba. V kávových zrnech se totiž vyskytuje kofein, který je velmi prospěšný pro naši paměť.

Káva obsahuje velké množství xantinů a polyfenolů, které přispívají k léčbě obezity. Xantiny zvyšují v našem těle látku AMP, což znamená snížení akumulace tuku.

Kofein a pleť, vlasy

Kofein prokrvuje a stimuluje cirkulaci krve, což pomáhá snižovat známky únavy v obličeji. V kosmetice je využíván především pro péči o oční okolí. Stimuluje mobilizaci mastných kyselin v podkoží, odvodňuje a pomáhá na otoky a tmavé kruhy. Kromě toho má kofein antioxidační a energizující vlastnosti, neboť tvoří ochrannou bariéru, která chrání pokožku tím, že zachycuje volné radikály. Ve vlasové péči jej najdeme v přípravcích proti vypadávání vlasů, které posiluje a podporuje jejich zdravý růst.

Kofein je v kosmetice obecně brán jako bezpečná látka, která nevyvolává alergické reakce.

Kam pokračovat ve čtení

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.