Kategorie

Ingredience

Produkty

Kyselina Askorbová – Vitamin C

ASCORBIC ACID

Kyselina Askorbová – Vitamin C

Historie:

Je „antioxidačním obalem“, který chrání funkční části Vitaminu C před oxidací a rozkladem. Za objev Vitaminu C byla v roce 1937 získána Nobelova cena.

Je to látka, která je nezbytná k našemu životu a celkově k udržení zdraví člověka. Snadno zoxiduje a nejvíce se vyskytuje v rostlinách jako je šípek, rakytník nebo citrusy, brambory, brokolice apod.

Léčebné účinky:

Vitamín C je základní prvek pro lidské zdraví, důležitý pro dýchání tělesných tkání, podporuje vstřebání železa, stimuluje tvorbu bílých krvinek a pomáhá vývoji zubů a kostí.

Kyselina Askorbová a pleť:

Vitamin C je široce využívaný v kosmetice pro své výjimečné omlazující a projasňující vlastnosti. Chrání před předčasným stárnutím, stimuluje tvorbu kolagenu a osvědčil se na projasnění a eliminaci tmavých skvrn (pigmentové, stařecké).

Stabilizuje a udržuje přirozené pH pleti, chrání proti volným radikálů, čímž zabraňuje tvorbě vrásek. Používá se jako antioxidant, pokožku zjemňuje a sjednocuje tón pleti. Dodává výživu a regeneraci a pokožce dodává pružnost a elasticitu.

Vitamin C obnovuje porušenou kůži – jizvičky, strie nebo místa po popálení. Je vhodný pro unavenou pleť bez jasu, vrásky, pigmentové skvrny, barevně nejednotnou pleť, díky svým protizánětlivým účinkům je skvělý také pro smíšenou, mastnější a aknózní pleť.

Kyselina Askorbová a vlasy:

Zlepšuje růst vlasů a dodává jim sílu. Díky svým vlastnostem dokáže vlasy zesvětlit a dodat jim lesk.

Zajímavost:

Denní dávka vitaminu C by měla být mezi 60–100 mg na osobu. V potravinách se kyselina používá k omezení oxidace (třeba u uzenin), ale také k udržení červené barvy masa.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.