Kategorie

Ingredience

Produkty

Kyselina Mandlová

Mandelic acid

Kyselina Mandlová

Stručná historie:

Kyselina Mandlová je považována za jedinou alfa-hydroxylovou kyselinu, která má exfoliační účinky. To znamená, že dokáže odstranit z vrchní vrstvy naší kůže odumřelé buňky.

Získává se z extraktu z hořkých Mandlí, jedná se o proces tzv. hydrolýza vitamínu B17.

Kyselina Mandlová a pleť:

Využívá se pro léčbu různých kožních onemocnění, zabraňuje předčasnému stárnutí, které často způsobeno slunečními paprsky -fotostárnutí. Zabraňuje vzniku červených podrážděných skvrn. Další úžasnou vlastností této kyseliny je fakt, že dokáže čistit póry zevnitř! Odstraňuje přebytečný a nahromaděný maz. Navíc nabízí antiseptické účinky, ty jsou důležité při léčbě akné!

Při pravidelné aplikaci produktů, které obsahují kyselinu Mandlovou, bylo prokázáno, že se vytrácejí jemné vrásky v okolí očí, rtů a snižuje se tvorba tmavých pigmentových skvrn.

Kam pokračovat ve čtení

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Nošení roušek si vybírá svou daň. Už tak citlivá pleť je nyní vystavena daleko větší zátěži. Suchost, pnutí, začervenání, svědění a dokonce i ekzém. Co dělat? Jak citlivou pleť rychle zklidnit a posílit?

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Salóny krásy jsou uzavřeny, to však neznamená, že necháme svou pleť ladem. Právě naopak. Je důležité se o pleť i nadále starat a zmírnit dopady způsobené absencí profesionální péče. Využijte aktuální čas k péči o svou pleť. Je jaro a pleť potřebuje nastartovat a obnovit. Pusťte se do domácího kosmetického ošetření, ukážeme Vám, jak na to a poradíme i jak na domácí masáž obličeje.

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví, jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3 rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme? Štětce, houbičky, krabičky, pudřenky, rtěnky i krémy samotné si zaslouží zodpovědný přístup a pravidelné čištění a dezinfikování. V článku se dozvíte jak a čím dezinfikovat a čistit.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.