Kategorie

Ingredience

Produkty

Levandulová květinová voda*

Lavandula Angustifolia Flower Water

Levandulová květinová voda*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Levandule, vůbec první zemí, ve které se tato rostlina s krásně vonícími květy rozrostla, byla Persie. Později se dostala do Evropy, především tedy do Řecka, ale v dnešní době jí může pěstovat každý, i ten kdo nevlastní zahradu.

Levandule se dá zakoupit i v květináči.

Legenda praví, že její omamná vůně měla odlákat negativní myšlenky a démony.

Léčebné účinky a složení:

Má antiseptické účinky, je tedy výborná proti bakteriím a vytvářejícím se plísním. Má také uklidňující účinky a působí proti bolestem hlavy a je vynikající na migrénu. Levandulová květinová voda vzniká odvarem z květů levandulí.

Mast je výborná na revmatické problémy, záněty šlach.

Levandule a pleť:

Levandulová květinová voda je velmi užitečné přirozené tonikum na zvlhčení obličeje před použitím jakéhokoliv krému NAOBAY.

Je velmi přínosná u zralé pleti a to pro svou schopnost opravit poškozené a věkem poznamenané tkáně. Má i další velmi užitečné účinky, v obličejovém toniku pomáhá regulovat tvorbu mazu a proto je výbornou anti-akné péčí.

Levandule a vlasy:

Levandule má díky své omamné vůni schopnost zklidnit pokožku hlavy, čistit a regenerovat. Levandule je účinná proti lupům a na mastné vlasy, kterým navíc navrací přirozené kyselé pH. Usnadňuje rozčesávání a dodává živiny jak vlasům, tak pokožce hlavy. Má dezinfekční a protizánětlivé účinky.

Zajímavost:

Největší plantážové pole levandule je k vidění ve Francie v Provence, či na ostrově Hvar, který patří Chorvatsku.

Kam pokračovat ve čtení

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.