Kategorie

Ingredience

Produkty

Linalool

Linalool

Linalool

Vznik:

Linalool je molekula, která se vyskytuje skoro ve všech éterických olejích. Nalezneme ji převážně v rostlinách např.: bazalka, konopí, skořicovník, jahody, meruňky, zázvor, citrusy nebo mrkev.

Je to bezbarvá, lehce nažloutlá kapalina, je částečně rozpustný ve vodě a plně rozpustný v oleji.

Léčebné účinky:

Pozitivně působí na psychickou stránku člověka a navozuje pocit relaxace a uvolněnosti. Může se používat k léčbě rakoviny jater a zlepšuje motoriku.

Linalool v kosmetice:

Používá se v přípravcích na vlasy, stylingových prostředcích, pěnách do koupele, vůních, mýdlech, ale i v rtěnkách. Díky tomu, že překryje pachy, se používá v deodoračních přípravcích.

Linalool a pleť:

Pro pleť má protizánětlivé účinky. Vhodný je pro smíšenou, mastnější až aknózní pleť.

Zabraňuje v řasách vzniku bakterií a řasy chrání.

Linalool a vlasy:

Dodává šamponům vůni a chrání pokožku hlavy.

Produkty obsahující Linalool

Kam pokračovat ve čtení

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.