Kategorie

Ingredience

Produkty

Linalool

Linalool

Linalool

Vznik:

Linalool je molekula, která se vyskytuje skoro ve všech éterických olejích. Nalezneme ji převážně v rostlinách např.: bazalka, konopí, skořicovník, jahody, meruňky, zázvor, citrusy nebo mrkev.

Je to bezbarvá, lehce nažloutlá kapalina, je částečně rozpustný ve vodě a plně rozpustný v oleji.

Léčebné účinky:

Pozitivně působí na psychickou stránku člověka a navozuje pocit relaxace a uvolněnosti. Může se používat k léčbě rakoviny jater a zlepšuje motoriku.

Linalool v kosmetice:

Používá se v přípravcích na vlasy, stylingových prostředcích, pěnách do koupele, vůních, mýdlech, ale i v rtěnkách. Díky tomu, že překryje pachy, se používá v deodoračních přípravcích.

Linalool a pleť:

Pro pleť má protizánětlivé účinky. Vhodný je pro smíšenou, mastnější až aknózní pleť.

Zabraňuje v řasách vzniku bakterií a řasy chrání.

Linalool a vlasy:

Dodává šamponům vůni a chrání pokožku hlavy.

Produkty obsahující Linalool

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Jak pečovat o pleť v zimě

Kosmetička radí: Jak pečovat o pleť v zimě

Kůže je v zimě vystavena řadě agresí, které negativně ovlivňují její zdraví, vzhled a celkový komfort. Trápí nás suchost, pnutí, šupinky, častěji se objevuje ekzém, různé lišeje a začervenání. Celkově je pleť citlivější a náchylná k podráždění. Co pomůže? Jak pleť ochránit a správně o ni pečovat? Důležité je hydratovat, vyživovat a chránit.

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika, kosmetická péče budoucnosti

Epigenetika - pro všechny, kteří touží svou pleť obnovit, omladit a zregenerovat bez použití skalpelu či botoxu. Epigenetická kosmetika využívá nejnovější špičkové technologie, stimuluje a vnáší řád do buněk a tkání. Efektivně bojuje se všemi známkami stárnutí, citlivostí a akné. Proniká hluboko do našich buněk, kterým předává důležité informace, zlepšuje jejich biochemické vlastnosti a restartuje mechanismy, které pleť využívala, když byla mladá. Skutečný průlom v kosmetické péči.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.