Kategorie

Ingredience

Produkty

Makadamiový olej

Macadamia Ternifolia Seed Oil

Makadamiový olej

Stručná historie:
Makadamiový oříšek se podobá našemu lískooříškovému, a lisováním se z něho získává zázračný olej, který má čirou zlatavou barvu. Tyto mini oříšky rostou na stromě jménem Makadamia trojlistá a daří se jím především v teplejších oblastech, jako jsou australské deštné pralesy, Havaj nebo v části Afriky.

Byl nedílnou součástí jídelníčku australských domorodců tzv. Aboriginů.

Složení a léčebné účinky:
Obsahuje velmi důležité vitamíny A, B a E, co se týče minerálu: selen a zinek. Je velmi bohatý na mastné a mononenasycené mastné kyseliny, jako je kyselina Olejová, Palmovitá, Palmitoolejová.

Chrání před nebezpečným oxidačním stresem, díky vitamínu E a redukuje tvorbu volných radikálů.

Makadamiový olej a pleť:
Největší předností je jeho ochranný UV faktor, a ačkoliv se jedná o olej, tak se do pokožky krásně vstřebá. Pokožku udržuje vitální a to díky vzácné kyselině Palmitoolejové, zamezuje jejímu předčasnému stárnutí, pleť nevysušuje, ale hydratuje!

Má protizánětlivé účinky a je vhodný především pro ty, kteří mají kombinovanou pleť, která touží po sjednocení.

Makadamiový olej a vlasy:
Oproti ostatním olejům, má makadamiový olej daleko větší hustotu, je tedy vhodný především pro suché a zničené vlasy. V posledních letech, se stále více přidává do různých ochranných šamponu, nebo kondicionéru.

Vlasy jsou hebké, snadno se rozčesávají.

Zajímavost:
Makadamiové oříšky jsou velmi chutné!

Produkty obsahující Makadamiový olej

Kam pokračovat ve čtení

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Už jste někdy měli opar bezprostředně po zkoušce nebo stresovém období? A pupínek, který vykoukne před důležitou událostí? Dnes slyšíme stále častěji o Neurokosmetice, vědě, která studuje vztah mezi kůží a mozkem, identifikuje souvislosti, příčinné faktory a poté studuje a navrhuje efektivní řešení. Kůže je totiž přímo spojena s naší psychikou a nervovým systémem. Ve skutečnosti dokáží naše emoce oslabovat obranyschopnost kůže, způsobovat nebo zhoršovat záněty, akné, dermatitidu nebo psoriázu.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jak vybrat vhodný opalovací přípravek? Jaký SPF faktor je pro Vás ten nejvhodnější? Rozhodující je fototyp. Ten vyjadřuje množství melaninu v kůži, který má každý člověk rozdílný. Melanin nás přirozeně chrání před UV zářením. Čím má člověk tmavší kůži, barvu vlasů a očí, tím má jeho pokožka větší odolnost vůči slunečnímu záření, a také vyšší fototyp. Jaký jste fototyp?

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.