Kategorie

Ingredience

Produkty

Makový olej*

Papaver Somniferum Seed Oil

Makový olej*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Makový olej se získá lehkým lisováním semen máku. Olej má bledě nažloutlý odstín. Dříve se olej nejvíce používal do salátů.

Léčebné účinky a složení:

Makový olej je velmi bohatý na polynenasycené mastné kyseliny, jako kyselina linolová, která se podílí na regulaci hydratace a restrukturalizace epidermis, obsahuje také vitaminy B, zejména B9, a vysoký obsah flavonoidů, což jsou silné antioxidanty, které nás chrání před volnými radikály. Obsahuje i velké množství vitamínu E.

Pomáhá proti bolestem hlavy, podporuje činnost mozku a výrazně napomáhá od stresu a komplexně zklidňuje naší psychiku.

Makový olej a pleť:

Nejdůležitější je, že si uchovává svůj obsah sterolu, což je ideální složka pro použití v přípravcích pro péči o pleť. Pomáhá také bojovat proti známkám stárnutí a navrací pokožce jas a zářivost.

Olej též zklidňuje, zjemňuje a zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky.
Je vhodná pro typ pleti, která trpí ekzémy, lupenkou. Pokožka je krásně hydratovaná a vyhlazená.

Makový olej a vlasy:

Vynikající je pro suché a velmi zničené vlasy, ve formě zábalů.

Zajímavost:

Největším globálním výrobcem makového oleje, byla na začátku 20. století Francie a Německo.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.