Kategorie

Ingredience

Produkty

Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract

Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract

Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract

Jedná se o rostlinný výtažek z plodů Malpígie, česky Aceroly, spadá do rodu rostlin z čeledi Malpighiaceae, kterých je cca 40 druhů. Rostlina pochází svým původem z tropické a subtropické Střední Ameriky, Karibiku a severní části Jižní Ameriky, kde roste i v současnosti. Rod byl pojmenován po italském lékaři a přírodovědci ze 17. století Marcelu Malpighi, nejvíce druhů se vyskytuje právě na území dnešní Brazílie.

Malphighia Emarginata jsou mohutné husté stálezelené keře nebo stromy nízkého vzrůstu. Plody jsou oranžové nebo červené dužnaté peckovice připomínající třešni, velké až 3 cm. Chuť čerstvého plodu je skutečně kyselá.

Patří mezi nejbohatší přírodní zdroj vitamínu C, dále zde nalezneme vitamin B (folát), beta-karoten, vitamin A, vápník, draslík, několik polyfenolů – antioxidantů s pozitivním vlivem na imunitní systém. Acerola má protirakovinné účinky, pomáhá při nachlazení, onemocnění jater nebo zvýšeném cholesterolu, přispívá ke zdraví očí, může být užitečná při léčbě cukrovky, protože zpomaluje vstřebávání cukru. Intenzivní kyselost odrazuje od přímé konzumace plodů, proto acerolu nejčastěji nalezneme jako součást ovocných šťáv i sirupů, nebo také v kapslích či prášku pro vnitřní užití.

Má mnohé využití i v kosmetickém odvětví – díky obsaženému vitamínu C, antioxidantům i hydratačním polysacharidům, z nichž některé prokazatelně chrání fibroblasty v pokožce před oxidativním poškozením, také brání poškození lipidů volnými radikály a tak přispívá ke snížení známek stárnutí a k mladistvému vzhledu pokožky a vlasů.

Jedná se skutečně o mnohostranný antioxidační rostlinný extrakt, který může prospět všem typům pleti a je také osvědčenou „superpotravinovou“ složkou, u níž bylo prokázáno, že i při perorální konzumaci pleti prospívá, a to především díky své schopnosti snižovat záněty.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.