Kategorie

Ingredience

Produkty

Mangostana lahodná

Garcinia Mangostana Fruit Extract

Mangostana lahodná

Mangostana lahodná (mangostan) je stálezelený strom, který roste v tropickém podnebí a dorůstá výšky 6-25 metrů. První sklizeň je možná až po 20 letech pěstování. Květy vyrůstají na špičkách větví a plody jsou kulaté bobule o průměru přibližně 8 cm. Zralý plod, ze kterého se konzumuje pouze šťavnatá, lahodná a sladkokyselá dužina bílé barvy, je měkký, zbarvený do červenohněda až fialova.

U mangostanu je ceněn především vysoký obsah vitaminu C a vápníku, je rovněž bohatý na antioxidanty, xanthony ze skupiny flavonoidů (působí na různé bakterie), dále na polyfenoly, katechiny a vlákninu. Nejčastěji se používá k přímé konzumaci jako jeden z nejoblíbenějších druhů tropického ovoce.

Účinkuje podobně jako antibiotikum a antiparazitikum, užívá se při zánětech uší, nosní sliznice, horních cest dýchacích, při zánětech močových cest, střevních potížích, při hojení ran, léčbě tuberkolózy a malárie.

Za posledních 150 let se rozšířil téměř po celém světě. Své místo má také v kosmetickém odvětví, farmaceutickém průmyslu nebo i v tradiční medicíně v řadě asijských zemí.

V kosmetice je využíván v boji proti volným radikálům a předchází vzniku známek předčasného stárnutí, zjemňuje pokožku, vyrovnává barvu pleti, obnovuje přirozenou kožní bariéru.

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.