Kategorie

Ingredience

Produkty

Mastek

TALC

Mastek

Vznik:

Mastek je minerál, který se vyskytuje přirozeně. Je to měkký materiál, který se skládá z křemíku, kyslíku, hořčíku a vodíku. Má bílou, nažloutlou nebo zelenou barvu a leskne se.

Využití má jak v kosmetice, tak ve farmacii a ve vodě je nerozpustný.

Mastek a kosmetika:

V kosmetickém průmyslu se používá jako rozdrcený prášek. Díky tomu, že je průhledný a lesklý se využívá třeba v očních stínech, tužkách, tvářenkách, make-upech, očních linkách, ale nalezneme ho i v pracích prášcích.

Chrání poškozenou nebo nechráněnou pokožku před škodlivými látkami nebo vnějšími vlivy.

Často se využívá v dětských přípravcích. Třeba v pudru, zásypu nebo krému na opruzeniny.

Tvoří pudrový základ dekorativní kosmetiky.

Mastek a pleť:

Na pleť má adstringentní účinky. Absorbuje vlhkost, takže pokožka je krásně hydratovaná. Lze snadno odlíčit, takže pokožku zbytečně nezatěžuje. Na pokožce vytvoří ochrannou vrstvu, čímž pokožku chrání.

Mastek a vlasy:

Mastek v šamponu vlasy chrání a vytváří jim ochrannou bariéru.

Produkty obsahující Mastek

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Kosmetička radí – Pleťové oleje

Oleje jsou božské a pro pleť velmi přínosné, ALE! Není olej, jako olej. Ne každý olej je vhodný pro každý typ pleti. Oblíbený kokosák nebo bambucké máslo mažete na pleť místo krému, domníváte se, že Vás zbaví suché pokožky, a nebo, že je to lepší přírodnější varianta než nějaký krém. Často se také chybuje ve způsobu nanášení. Pojďte si v olejích a v jejich správném použití udělat jasno.

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Kosmetička radí – Jak zregenerovat pleť po létě

Léto končí, je vhodný čas změnit kosmetickou péči a zaměřit se na následky způsobené horkým létem. Je ideální čas na regeneraci, obnovu, bělení, projasnění, anti-age. Jak si poskládat domácí péči? Jaké přípravky jsou vhodné pro domácí použití? Co pomůže na pigmentové skvrny? Naše kosmetička Martina pro Vás vybrala ty nejvhodnější přípravky vhodné k regeneraci po létě. Pro více informací čtěte...

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.