Kategorie

Ingredience

Produkty

Mastek

TALC

Mastek

Vznik:

Mastek je minerál, který se vyskytuje přirozeně. Je to měkký materiál, který se skládá z křemíku, kyslíku, hořčíku a vodíku. Má bílou, nažloutlou nebo zelenou barvu a leskne se.

Využití má jak v kosmetice, tak ve farmacii a ve vodě je nerozpustný.

Mastek a kosmetika:

V kosmetickém průmyslu se používá jako rozdrcený prášek. Díky tomu, že je průhledný a lesklý se využívá třeba v očních stínech, tužkách, tvářenkách, make-upech, očních linkách, ale nalezneme ho i v pracích prášcích.

Chrání poškozenou nebo nechráněnou pokožku před škodlivými látkami nebo vnějšími vlivy.

Často se využívá v dětských přípravcích. Třeba v pudru, zásypu nebo krému na opruzeniny.

Tvoří pudrový základ dekorativní kosmetiky.

Mastek a pleť:

Na pleť má adstringentní účinky. Absorbuje vlhkost, takže pokožka je krásně hydratovaná. Lze snadno odlíčit, takže pokožku zbytečně nezatěžuje. Na pokožce vytvoří ochrannou vrstvu, čímž pokožku chrání.

Mastek a vlasy:

Mastek v šamponu vlasy chrání a vytváří jim ochrannou bariéru.

Produkty obsahující Mastek

Kam pokračovat ve čtení

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Kosmetička radí: Proč je důležité čistit pleť ráno

Ranní čištění pleti je jedním z nejdůležitějších kroků péče o pleť. Bohužel bývá podceňováno a často zanedbáváno. Přes noc se pleť čistí, detoxikuje a je zapotřebí ji ráno vyčistit a zbavit mazu, prachu a nečistot, které se jinak budou hromadit v pórech. Jak správně postupovat? Jaké přípravky jsou k rannímu čištění ideální? To vše se dozvíte v novém článku a videu.

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty

Sinergy Derma je unikátní anti-age péče pro pleť, vlasy a nehty - v čem je jiná než ostatní kosmetika? Propojuje vnější kosmetickou péči s vnitřní péčí v podobě doplňku stravy. Nespoléhá se tedy jen na „mazání“, pracuje uvnitř těla, stimuluje metabolismus pokožky a působí tak na pleť, nehty, vlasy a celkový svěží a mladší vzhled. Hlavní aktivní látkou je Křemík, Zinek, Biotin, kys. hyaluronová, rostlinný kolagen a další přírodní aktivní látky. Více už v novém článku.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.