Kategorie

Ingredience

Produkty

Máta peprná – extrakt z listů*

Mentha Piperita Leaf Extract

Máta peprná – extrakt z listů*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Jedná se o bylinu, která má velmi příjemnou vůni. Skládá se ze dvou základních druhů a to z Máty peprné a Máty klasnaté. Ty pak mají dále několik dalších odrůd. Původem je z oblasti jižní Evropy a zemí okolo Středozemního moře. Skládá se ze zelených lístků a barva květů záleží na dané odrůdě.

Léčebné účinky a složení:

Uleví od střevních potíží (nadýmání, špatné zažívání). Má silné dezinfekční účinky. Napomáhá i při rýmě a celkovému nachlazení. Nejčastěji se pije, jako odvar z čaje, který rozpouští hlen a ulevuje odkašlávání.

Máta a pleť:

Máta je široce známá pro svou funkci v boji proti mastné pleti, protože je schopna neutralizovat sekreci mazu z mazových žláz, a tak zabraňuje možnému výskytu akné.

Navíc je ideální pro uklidnění velmi citlivé pleti, což přispívá k výraznému léčebnému účinku na pokožku.

Máta a vlasy:

Máta napomáhá k přirozenému lesku, vlasy jsou zdravé a navíc napomáhá k jejich růstu.

Zajímavost:

Máta je jednou z přísad, která se používá do koktejlu zvaném „Mojito“.

Kam pokračovat ve čtení

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.