Kategorie

Ingredience

Produkty

Máta*

Mentha Piperita Leaf Extract*

Máta*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Jedná se o bylinu, která má mentolovou vůni. Skládá se ze dvou základních druhů a to z Máty peprné a Máty klasnaté. Ty pak mají dále několik dalších odrůd. Původem je z oblasti jižní Evropy a zemí okolo Středozemního moře. Skládá se ze zelených lístků a barva květů záleží na dané odrůdě.

Léčebné účinky a složení:

Uleví od střevních potíží (nadýmání, špatné zažívání). Má silné dezinfekční účinky. Napomáhá při rýmě a celkovém nachlazení. Nejčastěji se pije, jako odvar z čaje, kdy rozpouští hlen a ulevuje odkašlávání.

Několik studií prokázalo, že je máta silným antioxidantem a to díky obsahu flavonoidů a kyselině rozmarýnové, která je výborná  k ochraně pokožky před vnějšími vlivy.

Máta má protizánětlivé účinky a to především díky obsahu kyseliny rozmarýnové, která pomáhá omezit edém (otok), takže se široce používá ke zklidnění. Jak kyselina rozmarýnová, tak obsah mentolu mají skvělé antiseptické účinky –  antivirové, antibakteriální a protiplísňové.

Éterický olej z máty peprné je velký pomocník při menopauze. Mírní návaly, reguluje pocení a uklidňuje. Je vhodný při době studia, podporuje totiž pozornost, posiluje mozek, zlepšuje koncentraci a čistí myšlenky. Máta peprná posiluje žaludek a pomáhá při trávících obtížích. Osvěžuje mysl a napomáhá koncentraci. Pročišťuje vzduch a velmi dobře pomáhá při dýchacích potížích. Má příjemný chladivý efekt, vhodná při únavě.

Máta a pleť:

Máta je široce známá pro svou funkci v boji proti mastné pleti, protože je schopna neutralizovat sekreci mazu z mazových žláz, a tak zabraňuje možnému výskytu akné.

Navíc je ideální pro uklidnění velmi citlivé pleti, což přispívá k výraznému léčebnému účinku na pokožku.

Máta se doporučuje pro mastnou pokožku, protože pomáhá normalizovat produkci kožního mazu, což pomáhá bojovat proti vzniku akné. Navíc výtažek z máty dává pokožce pocit svěžesti, síly a pevnosti, protože působí na sevření kapilár, které jsou zodpovědné za pocit svěžesti.

Extrakt z máty pokožku tonizuje a prokrvuje.

Máta a vlasy:

Máta napomáhá k přirozenému lesku a růstu, vlasy jsou zdravé a pevné.

Obnovuje hladinu přírodní kyseliny, která se zhoršuje použitím komerčních šampónů a nabízí tak jemné a hloubkové čištění, odstraňuje tuk (maz), aniž by došlo k poškození vlasů. Posiluje vlasové folikuly a poskytuje lehkou svěží vůni. Máta dodává vlasům sílu a pevnost.

Zajímavost:

K léčebným  účelům se používá více než dva tisíce let. V horkých dnech je ideální pít čaj z máty hezky vychlazený a nebo přidejte snítku máty do oblíbeného koktejlu jménem „Mojito“.

Kam pokračovat ve čtení

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Nošení roušek si vybírá svou daň. Už tak citlivá pleť je nyní vystavena daleko větší zátěži. Suchost, pnutí, začervenání, svědění a dokonce i ekzém. Co dělat? Jak citlivou pleť rychle zklidnit a posílit?

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Salóny krásy jsou uzavřeny, to však neznamená, že necháme svou pleť ladem. Právě naopak. Je důležité se o pleť i nadále starat a zmírnit dopady způsobené absencí profesionální péče. Využijte aktuální čas k péči o svou pleť. Je jaro a pleť potřebuje nastartovat a obnovit. Pusťte se do domácího kosmetického ošetření, ukážeme Vám, jak na to a poradíme i jak na domácí masáž obličeje.

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví, jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3 rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme? Štětce, houbičky, krabičky, pudřenky, rtěnky i krémy samotné si zaslouží zodpovědný přístup a pravidelné čištění a dezinfikování. V článku se dozvíte jak a čím dezinfikovat a čistit.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.