Kategorie

Ingredience

Produkty

Menthol

Menthol

Menthol

Stručná historie:

Menthol je silice neboli esenciální olej z máty peprné. Je získáván její destilací.

Složení a léčebné účinky:

Při zevním použití má mentol léčebné účinky. Pokožku krásně chladí, nejčastěji se proto používá na bolesti svalů, při otocích nebo drobných poraněních. Používá se při bolestech břicha, zácpě nebo nadýmání.

Používá se jako odpuzovač hmyzu, a je vhodný právě na bodnutí hmyzem nebo při ekzému. Skvělý je taky při rýmě a nachlazení. Kdy je dobrý třeba i k inhalaci.

Menthol a pleť:

Menthol má pro pleť výrazné zklidňující účinky. Je vhodný pro problematickou pleť, aknózní pleť a nečistou pleť. Zanícená místa totiž krásně vyléčí a zahojí.

Menthol a vlasy:

Menthol stimuluje pokožku Vaší hlavy, takže vlasy jsou svěží, plné života, a hlavně krásně voní. Díky jeho dezinfekčním vlastnostem je šampón s mentolem vhodný i při tvorbě lupů. Čistí a hojí pokožku hlavy, takže při pravidelném používání je pokožka hlavy lupů definitivně zbavena. Zároveň funguje jako skvělý odpuzovač vší.

Zajímavost:

Menthol se přidává do balzámů pro efekt větších rtů. A do aromalamp díky své svěží, výrazné a chladivé vůni.

Kam pokračovat ve čtení

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Jak zklidnit a posílit přecitlivělou pleť

Nošení roušek si vybírá svou daň. Už tak citlivá pleť je nyní vystavena daleko větší zátěži. Suchost, pnutí, začervenání, svědění a dokonce i ekzém. Co dělat? Jak citlivou pleť rychle zklidnit a posílit?

Jak na domácí kosmetické ošetření

Jak na domácí kosmetické ošetření

Salóny krásy jsou uzavřeny, to však neznamená, že necháme svou pleť ladem. Právě naopak. Je důležité se o pleť i nadále starat a zmírnit dopady způsobené absencí profesionální péče. Využijte aktuální čas k péči o svou pleť. Je jaro a pleť potřebuje nastartovat a obnovit. Pusťte se do domácího kosmetického ošetření, ukážeme Vám, jak na to a poradíme i jak na domácí masáž obličeje.

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Dezinfekce kosmetických pomůcek

Pro ochranu svého zdraví, jsme aktuálně připraveni udělat maximum. Důkladně si myjeme ruce, nosíme roušku, dezinfikujeme častěji prostory a plochy. Nezapomínáme ani na telefon, který je naší 3 rukou. A co kosmetika? Co kosmetické pomůcky, které denně používáme? Štětce, houbičky, krabičky, pudřenky, rtěnky i krémy samotné si zaslouží zodpovědný přístup a pravidelné čištění a dezinfikování. V článku se dozvíte jak a čím dezinfikovat a čistit.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.