Kategorie

Ingredience

Produkty

Octyldodecanol

Octyldodecanol

Octyldodecanol

Octyldodecanol je rozvětvený mastný alkohol získaný z rostlinných olejů. Jedná se o zpracovanou přírodní složku ve formě bezbarvé čiré kapaliny mísitelné s olejem, ne s vodou.

V  kosmetických produktech je využíván jako emulgátor, rozpouštědlo, změkčovadlo nebo také parfemační činidlo. Produkty skvěle zahušťuje, změkčuje, zlepšuje jejich strukturu i konzistenci a činí je lépe roztíratelnými. Je vítanou alternativou za nezdravé parabeny a silikony a je považován za zcela bezpečnou nesenzibilující látku, pouze u velmi citlivých jedinců může v ojedinělých případech dojít k podráždění.

Má široké využití v kosmetických produktech pro pleť i vlasy, díky své zvlhčující schopnosti. Na kůži vytváří nemastný film, který nepřímo zabraňuje ztrátě vody z horních vrstev kůže, ve vlasové kosmetice přináší poddajnost a lesk vlasů, zlepšuje strukturu i vzhled a zvyšuje objem. Můžeme jej tedy nalézt v make-upech, korektorech, rtěnkách, lescích na rty, v řasenkách i očních stínech, čistících pleťových přípravcích nebo i v šamponech a kondicionérech.

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.