Kategorie

Ingredience

Produkty

Olej a šťáva z granátového jablka*

Punica Granatum Seed Oil*

Olej a šťáva z granátového jablka*

Stručná historie:

Tento zázračný olej se vyrábí lisováním semen za studena. Konzistence oleje má žlutou barvu. Granátové jablko je známé již tisíce let a první zemí ve které se vyskytlo je starověká Perská říše. Ty jej považovali, za symbol plodnosti, síly a v neposlední řadě krásy.

Léčebné účinky a složení:

V plodu se nachází velké množství flavanoidů, dále obsahuje kyselinu puniciovou, linolovou či palmovitou. Má regenerační vlastnosti.

Granátové jablko a pleť:

Vysoká koncentrace přírodních antioxidantů, obsažená v oleji, popř. šťávě z granátového jablka, je velmi účinná při ochraně pokožky před volnými radikály. Je také regulátorem kožního mazu, což je velmi užitečné v prevenci vzniku akné, stejně jako při léčbě ekzému, psoriázy a spálenin.

Má zvlhčující vlastnosti, které pomáhají revitalizovat a omlazovat pokožku s cílem udržet ji hladkou a bez jakýchkoliv nedokonalostí. Navíc přispívá ke zvýšení tvorby kolagenu. Ten potlačuje tvorbu vrásek a prvních příznaků stárnutí.

Granátové jablko a vlasy:

Pomáhá v boji proti roztřepeným konečkům. Vlasy jsou krásně lesklé a vyživené.

Kam pokračovat ve čtení

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Už jste někdy měli opar bezprostředně po zkoušce nebo stresovém období? A pupínek, který vykoukne před důležitou událostí? Dnes slyšíme stále častěji o Neurokosmetice, vědě, která studuje vztah mezi kůží a mozkem, identifikuje souvislosti, příčinné faktory a poté studuje a navrhuje efektivní řešení. Kůže je totiž přímo spojena s naší psychikou a nervovým systémem. Ve skutečnosti dokáží naše emoce oslabovat obranyschopnost kůže, způsobovat nebo zhoršovat záněty, akné, dermatitidu nebo psoriázu.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jak vybrat vhodný opalovací přípravek? Jaký SPF faktor je pro Vás ten nejvhodnější? Rozhodující je fototyp. Ten vyjadřuje množství melaninu v kůži, který má každý člověk rozdílný. Melanin nás přirozeně chrání před UV zářením. Čím má člověk tmavší kůži, barvu vlasů a očí, tím má jeho pokožka větší odolnost vůči slunečnímu záření, a také vyšší fototyp. Jaký jste fototyp?

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.