Kategorie

Ingredience

Produkty

Olivový olej*

Olea Europaea Fruit Oil*

Olivový olej*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Olej je spojen se středomořskou kulturou, s jejím zemědělstvím a patří mezi základní prvky středomořské kuchyně. Vyrábí se lisováním oliv, které rostou na olivovníku a to převážně za studena. Historie olivového oleje je opravdu bohatá a to již skoro 8 000 let, kdy první plantáže byli vysázeny v Sýrii.

Léčebné účinky a složení:

Olivový olej uchovává přirozené antioxidanty, vitamíny a další vzácné prvky, protože téměř celý je tvořen mastnými kyselinami, mezi kterými převažuje kyselina olejová.

Ta tvoří více než dvě třetiny celkového obsahu olivového oleje. Ta navíc snižuje vlastnosti pro tělo škodlivého cholesterolu LDL a navíc obsahuje HDL cholesterol. Dále chrání před kardiovaskulárními nemoci.

Obsahuje řadu významných vitamínů typu A, D, K či E. Má detoxikační účinky a působí proti zažívacím problémům, jako je zácpa či nadýmaní.

Olivový olej a pleť:

Tyto mastné kyseliny přispívají k udržení hydratace a k celkové ochraně epidermis. Triglyceridy, mastné kyseliny a některé látky, jako je skvalen, přítomný v olivovém oleji, se podílejí na udržování buněčné soudržnosti vnější vrstvy pokožky, udržují v pokožce úroveň hydratace, zachovávají flexibilitu.

Navíc díky antioxidačním látkám (polyfenoly, vitamín E a kyselina olejová) působí proti volným radikálům, což přispívá ke zpomalení předčasného stárnutí pokožky.

Olivový olej působí také  jako tonizující a zpevňující prostředek, chrání také pokožku před vnějšími agresivními látkami. Olivový olej je bohatý na výživné a antioxidační vlastnosti, má také ochranné a regenerační vlastnosti. To vše z něho činí vynikající produkt pro péči o pokožku.

Olivový olej a vlasy:

Vyrábí se z něho řada výživných masek. Navíc vlasy vyživuje a zacelí konečky, které jsou roztřepené.

Zajímavost:

Pyšní se tím, že patří mezi nejzdravější surovinu na světě.

Produkty obsahující Olivový olej*

Kam pokračovat ve čtení

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Jak nejlépe uchovávat kosmetiku

Kosmetika není věčná a jako většina všech produktů má určitou dobu spotřeby a velmi záleží na jejím skladování. V létě to platí dvojnásob. Vysoké teploty a sluneční záření mají na kosmetiku negativní vliv. Jak uchovávat kosmetiku? A co takové opalovací přípravky, tam si dejte velký pozor. Takový krém z loňského léta stojí za nejedním spálením či sluneční alergií...

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Fascinující síla BIO šnečího extraktu

Šnečí extrakt je jednou z nejcennějších a nejvíce fascinujících ingrediencí. Pomáhá stimulovat produkci kolagenu a elastinu, látek, které pokožka přirozeně produkuje, ale které se s věkem dramaticky snižují. Je vyhledávanou složkou v omlazení, redukci vrásek, při léčbě akné a jizev.  Řada LOOM italské značky BIOEARTH je unikátní kvalitou a množstvím daného extraktu, jako první v Evropě získala BIO certifikaci, je CRUELTLY FREE díky ruční metodě sběru a chovu na volném prostranství. Objevte s námi sílu šnečího extraktu. Pro koho je vhodný? Co dokáže s naší pletí a mnohem více se dočtěte v našem článku.

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Nová generace sluneční péče BIOEARTH

Sluneční péče nové generace. Bezpečné složení bez problematických chemických filtrů, široký výběr produktů pro všechny typy pleti, i tu nejcitlivější - dětskou. Pečující přírodní složení, skvělá roztíratelnost. Dejte sbohem hutným krémům, které nejdou rozetřít, vytváří bílé mapy a pleť je lesklá a mastná. Sluneční péče BIOEARTH Vás nadchne.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.