Kategorie

Ingredience

Produkty

Olivový olej*

Olea Europaea Fruit Oil*

Olivový olej*

* Z organického zemědělství

Stručná historie:

Olej je spojen se středomořskou kulturou, s jejím zemědělstvím a patří mezi základní prvky středomořské kuchyně. Vyrábí se lisováním oliv, které rostou na olivovníku a to převážně za studena. Historie olivového oleje je opravdu bohatá a to již skoro 8 000 let, kdy první plantáže byli vysázeny v Sýrii.

Léčebné účinky a složení:

Olivový olej uchovává přirozené antioxidanty, vitamíny a další vzácné prvky, protože téměř celý je tvořen mastnými kyselinami, mezi kterými převažuje kyselina olejová.

Ta tvoří více než dvě třetiny celkového obsahu olivového oleje. Ta navíc snižuje vlastnosti pro tělo škodlivého cholesterolu LDL a navíc obsahuje HDL cholesterol. Dále chrání před kardiovaskulárními nemoci.

Obsahuje řadu významných vitamínů typu A, D, K či E. Má detoxikační účinky a působí proti zažívacím problémům, jako je zácpa či nadýmaní.

Olivový olej a pleť:

Tyto mastné kyseliny přispívají k udržení hydratace a k celkové ochraně epidermis. Triglyceridy, mastné kyseliny a některé látky, jako je skvalen, přítomný v olivovém oleji, se podílejí na udržování buněčné soudržnosti vnější vrstvy pokožky, udržují v pokožce úroveň hydratace, zachovávají flexibilitu.

Navíc díky antioxidačním látkám (polyfenoly, vitamín E a kyselina olejová) působí proti volným radikálům, což přispívá ke zpomalení předčasného stárnutí pokožky.

Olivový olej působí také  jako tonizující a zpevňující prostředek, chrání také pokožku před vnějšími agresivními látkami. Olivový olej je bohatý na výživné a antioxidační vlastnosti, má také ochranné a regenerační vlastnosti. To vše z něho činí vynikající produkt pro péči o pokožku.

Olivový olej a vlasy:

Vyrábí se z něho řada výživných masek. Navíc vlasy vyživuje a zacelí konečky, které jsou roztřepené.

Zajímavost:

Pyšní se tím, že patří mezi nejzdravější surovinu na světě.

Produkty obsahující Olivový olej*

Kam pokračovat ve čtení

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

BIO Spirulina „potrava bohů“ pro zdraví a krásu

Superzelená potravina bohatá na aminokyseliny, vitamíny a minerály ve vysoce biologicky dostupné formě. Unikátní zdroj rostlinných proteinů, ideální pro všechny věkové skupiny, vegany, vegetariány, sportovce, těžce pracující, osoby v rekonvalescenci, těhotné, kojící i děti. Má silné antioxidační schopnosti a napomáhá k normální hladině cukru v krvi, správné funkci imunitního systému, přirozené obranyschopnosti, tonusu, vitalitě, hubnutí, kontrole tělesné hmotnosti a svalové hmotě.

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo stačí 24hodinový a jak je to se sérem?

Potřebuji denní a noční krém nebo postačí 24hodinový a jak je to s pleťovým sérem? To jsou Vaše časté opakující se dotazy. Pojďme si v tom udělat jasno. Připravila jsem pro Vás článek, kde jsem sepsala to nejdůležitější a komu se nebude chtít číst, je tu i video. Dozvíte se, co je účinnější, na co si dát pozor a spoustu dalších kosmetických tipů.

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Bioprotettiva řada s BIO šípkovým olejem

Oblíbená řada BIOprotettiva přichází v novém kabátku, s inovovaným složením, s novou vůní, rozšířená o nové přípravky pro ještě lepší výsledky a dokonalý požitek z užívání. Společnost BIOEARTH na sobě a na svých přípravcích neustále pracuje. Nikdy nezastavuje inovace a výzkum, zejména pokud jde o přírodní kosmetické produkty. Tak se zrodila obnovená řada BIOprotettiva na bázi 100% čistého a organického šípkového oleje, vhodná pro všechny typy pleti.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.