Kategorie

Ingredience

Produkty

Ricinový olej

RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL

Ricinový olej

Vznik:

Ricinový olej vzniká chemickou reakcí. Jedná se rostlinný olej, který se získává ze semen ricinovníku. Je to bezbarvá, světle žlutá kapalina, která nemá žádnou vůni ani chuť.

V kosmetice je využíván samostatně nebo prochází úpravou  tzv. hydrogenací. Hydrogenovaný ricinový olej, který vzniká chemickou reakcí tzv. hydrogenací. Je to proces, při kterém se kapalný ricinový olej tzv. nasycuje a mění svoji strukturu na voskovou látku, jantarově zbarvenou. Takto vzniklý hydrogenovaný (ztužený) olej se v kosmetickém průmyslu používá jako emulgační činidlo (zlepšuje schopnost tvořit emulze), změkčovadlo a stabilizátor emulzí. Kromě toho, že změkčuje kůži, tak také snižuje povrchové napětí a zlepšuje strukturu a stabilitu kosmetických přípravků. Nemá dráždivé a negativní účinky.

Složení a léčebné účinky:

Obsahuje kyselinu rycinoolejovou, která mu dodává vlastnost, jakou nemá žádný jiný olej. Má vysokou viskozitu a velice silné hojivé schopnosti. Proto se hojně používá při regeneraci jizev nebo při léčbě bradavic.

Zábal z ricinového oleje odstraňuje bolesti svalů, kloubů, rozproudí nám lymfatický systém a zmírňuje bolest. Zároveň posiluje játra a zmírňuje zažívací potíže.

Ricinový olej a kosmetika:

V kosmetice se používá jako emulgátor, rozpouštědlo neb jako parfemace.

Nalezneme ho v řasenkách. Stimuluje a podporuje růst, zabraňuje vypadání řas, posiluje a dodává lesk. Vhodný je třeba k regeneraci řas po aplikaci permanentních řas. Můžeme ho ale použít i k regeneraci obočí.

Ricinový olej lze natřít i na nehtová lůžka. Výborný na křehké a poškozené nehty.

Ricinový olej a pleť:

Na pleť působí jako změkčovadlo, pleť je po něm krásně hebká a hladká. Pleť nedráždí a nejsou známé žádné negativní ani alergické reakce.

Vhodný je tedy pro všechny typy pleti, i pro ty nejcitlivější. Zejména užitečný je pro suchou, citlivou pokožku, která potřebuje regeneraci a hydrataci.

Eliminuje tvorbu ekzémů, akné, a jiných kožních problémů.

Ricinový olej a vlasy:

Skvěle působí na vlasy, které jsou suché, bez života, poškozené, nebo mají jen poškozené a roztřepené konečky.

Vlasy regeneruje a udržuje v nich vlhkost.

Zajímavost:

Využívá se v potravinářství i ve farmacii. Také k výrobě mýdel, parfémů nebo inkoustů. Přidává se do brzdových kapalin nebo svíček.

Produkty obsahující Ricinový olej

Kam pokračovat ve čtení

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Neurokosmetika – kůže, mozek a emoce

Už jste někdy měli opar bezprostředně po zkoušce nebo stresovém období? A pupínek, který vykoukne před důležitou událostí? Dnes slyšíme stále častěji o Neurokosmetice, vědě, která studuje vztah mezi kůží a mozkem, identifikuje souvislosti, příčinné faktory a poté studuje a navrhuje efektivní řešení. Kůže je totiž přímo spojena s naší psychikou a nervovým systémem. Ve skutečnosti dokáží naše emoce oslabovat obranyschopnost kůže, způsobovat nebo zhoršovat záněty, akné, dermatitidu nebo psoriázu.

BIO repelenty

BIO repelenty

V létě si rádi užíváme čas venku – příroda, parky, zahrady, terasy, výlety. S teplejším počasím bohužel přichází i hmyz, který nás obtěžuje. Z příjemného času stráveného venku v přírodě i na zahradě se stává nepříjemný zážitek. Je skvělé, že existují již přírodní repelenty místo klasických chemických, které jsou pro naše tělo i životní prostředí velkou zátěží. V novém článku se dozvíte vše o přírodních repelentech i to, jak si doma připravit svůj vlastní repelent.

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jaký jste fototyp a který stupeň SPF ochrany zvolit?

Jak vybrat vhodný opalovací přípravek? Jaký SPF faktor je pro Vás ten nejvhodnější? Rozhodující je fototyp. Ten vyjadřuje množství melaninu v kůži, který má každý člověk rozdílný. Melanin nás přirozeně chrání před UV zářením. Čím má člověk tmavší kůži, barvu vlasů a očí, tím má jeho pokožka větší odolnost vůči slunečnímu záření, a také vyšší fototyp. Jaký jste fototyp?

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.