Kategorie

Ingredience

Produkty

Ricinový olej

RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL

Ricinový olej

Vznik:

Ricinový olej vzniká chemickou reakcí. Jedná se rostlinný olej, který se získává ze semen ricinovníku. Je to bezbarvá, světle žlutá kapalina, která nemá žádnou vůni ani chuť.

V kosmetice je využíván samostatně nebo prochází úpravou  tzv. hydrogenací. Hydrogenovaný ricinový olej, který vzniká chemickou reakcí tzv. hydrogenací. Je to proces, při kterém se kapalný ricinový olej tzv. nasycuje a mění svoji strukturu na voskovou látku, jantarově zbarvenou. Takto vzniklý hydrogenovaný (ztužený) olej se v kosmetickém průmyslu používá jako emulgační činidlo (zlepšuje schopnost tvořit emulze), změkčovadlo a stabilizátor emulzí. Kromě toho, že změkčuje kůži, tak také snižuje povrchové napětí a zlepšuje strukturu a stabilitu kosmetických přípravků. Nemá dráždivé a negativní účinky.

Složení a léčebné účinky:

Obsahuje kyselinu rycinoolejovou, která mu dodává vlastnost, jakou nemá žádný jiný olej. Má vysokou viskozitu a velice silné hojivé schopnosti. Proto se hojně používá při regeneraci jizev nebo při léčbě bradavic.

Zábal z ricinového oleje odstraňuje bolesti svalů, kloubů, rozproudí nám lymfatický systém a zmírňuje bolest. Zároveň posiluje játra a zmírňuje zažívací potíže.

Ricinový olej a kosmetika:

V kosmetice se používá jako emulgátor, rozpouštědlo neb jako parfemace.

Nalezneme ho v řasenkách. Stimuluje a podporuje růst, zabraňuje vypadání řas, posiluje a dodává lesk. Vhodný je třeba k regeneraci řas po aplikaci permanentních řas. Můžeme ho ale použít i k regeneraci obočí.

Ricinový olej lze natřít i na nehtová lůžka. Výborný na křehké a poškozené nehty.

Ricinový olej a pleť:

Na pleť působí jako změkčovadlo, pleť je po něm krásně hebká a hladká. Pleť nedráždí a nejsou známé žádné negativní ani alergické reakce.

Vhodný je tedy pro všechny typy pleti, i pro ty nejcitlivější. Zejména užitečný je pro suchou, citlivou pokožku, která potřebuje regeneraci a hydrataci.

Eliminuje tvorbu ekzémů, akné, a jiných kožních problémů.

Ricinový olej a vlasy:

Skvěle působí na vlasy, které jsou suché, bez života, poškozené, nebo mají jen poškozené a roztřepené konečky.

Vlasy regeneruje a udržuje v nich vlhkost.

Zajímavost:

Využívá se v potravinářství i ve farmacii. Také k výrobě mýdel, parfémů nebo inkoustů. Přidává se do brzdových kapalin nebo svíček.

Kam pokračovat ve čtení

Hydratační oleje a másla

Hydratační oleje a másla

Horká novinka od italské značky BIOEARTH potěší všechny milovníky přírodních olejů. Čisté přírodní oleje byly, jsou a budou tou nejúčinější péči co do výživy, regenerace a posílení pleti. Nyní je jejich síla umocněna o hydratační složku tzv. hydrolát. Propojením oleje a hydrolátu vzniká jedinenčná konzistece, bohatá na aktivní látky, s vyšší hydratační schopností a snažší prostupností do pleti než je tomu u běžných olejů. Pleť si tak plně užívá všech benefitů oleje, bez pocitu těžkosti a mastnoty.

Ropa v kosmetice

Ropa v kosmetice

Možná si říkáte, co má ropa společného s kosmetikou? Velmi mnoho. Název ropa přímo ve složení kosmetiky nenajdete, schovává se za jiné názvy - parafín, minerální olej, vazelína, Propylen glycol. To jsou tzv. deriváty, které se oddělují právě při zpracování ropy. Jsou levnou náhražkou za kvalitní přírodní oleje, vosky a másla. Dopřejte sobě, své pleti, tělu to nejlepší. Vždyť jde o Vás, o Vaše zdraví, o Vaše peníze!

Míchání různých kosmetických značek

Míchání různých kosmetických značek

Často se setkám s tím, že lidé používají a mixují desítky různých značek v domnění, že své pleti udělají dobře. Opak je pravdou. Kombinování a míchání velkého množství různých značek pleti v žádném případě nesvědčí. Pleť potřebuje řád a pravidelnost. Skákání z jednoho produktů na druhý a míchání konvenční syntetické kosmetiky s přírodní výsledky nepřinese.

Komentáře k ingredienci

Odebírejte novinky a zajímavosti

Odhlásit se můžete kdykoliv!

UKLÁDÁM..

Váš e-mail byl úspešně uložen. Děkujeme.

Novinky rovnou na váš e-mail

Novinky rovnou na váš e-mail
Musíte souhlasit s podmínkami pro zasílání newsletteru!
UKLÁDÁM..

Děkuji, nemám zájem

Váš e-mail byl úspešně uložen. Nyní již zbývá jen otevřít svůj e-mail a potvrdit odběr newsletteru.

x